«БАТЬКІВЩИНА» ОГОЛОШУЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ЗА МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ

У травні цього року  влада хоче ухвалити нищівний для подальшої долі України Закон «Про ринок земель сільськогосподарського призначення», де йдеться про торгівлю останнім і найціннішим ресурсом, що залишається поки що у власності нашого народу, – найродючішими у світі українськими чорноземами.

«Батьківщина» виступає категорично проти бездумного розбазарювання нашого головного стратегічного багатства – землі. Адже нині цивілізовані країни не розпродують наділи, а скуповують їх у власність держави. Тому наша політична сила разом із Всеукраїнською асоціацією фермерів розпочала процедуру підготовки до всенародного опитування щодо заборони на продаж сільськогосподарської землі і передала документи до Центральної виборчої комісії, яка мала оголосити про початок референдуму. Але 26 квітня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення, що забороняє українцям висловити думку на референдумі щодо продажу землі.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко запевнила, що її фракція у Верховній Раді не допустить ухвалення закону, який відкриє хаотичний розпродаж української території.

– Так, як наші патріоти захищають українську землю на фронті, так і нам потрібно захистити її своїми підписами. Бо мова, за великим рахунком, йде за територіальну цілісність України, адже торгувати землею – це торгувати її територією! – сказала народний депутат.

Звісно, є багато власників паїв, котрі через похилий вік, із відчаю від безгрошів’я або з інших причин готові продавати свої наділи. Тому керівник фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко зареєструвала законопроект №5476, який у разі ухвалення дозволить викупляти паї за ринковими цінами, але винятково державою. Надалі землі передаватимуть у довготривалу оренду фермерам, тим, хто хоче організовувати сімейні ферми для вирощування сільськогосподарської продукції. Особисті селянські господарства нині виробляють близько 80% молока, 90% овочів, фруктів та картоплі, більш як половину м’яса та яєць. Саме тому їх має підтримувати держава помірними кредитами, активним сприянням. Адже стратегія розвитку української економіки – це переробка сільгосппродукції, торгівля хлібом, а не землею.

Тому згідно з вимогами українського законодавства партія ВО «Батьківщина» розпочинає збір підписів небайдужих громадян, щоб потім надати владі незаперечні докази того, як люди налаштовані розв’язати земельне питання. Бо перш ніж ухвалювати доленосні рішення, влада має почути думку народу, якому згідно з Конституцією (ст.13) належить земля.

Звертаємося до всіх волинян, кому небайдужа доля рідної Вітчизни, майбутнє дітей і внуків, підтримати своїми підписами вимогу на мораторій щодо торгівлі сільськогосподарською землею.

Валерій БОНДАРУК,

в. о. голови Волинської обласної партійної організації ВО «Батьківщина».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>