ПРАВО НА ВІЛЬНИЙ ВИБІР САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЗАКЛАДУ УЧАСНИКАМ АТО ТА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

З 1 березня 2017 року учасники АТО та особи з інвалідністю отримали право на вільний вибір санаторно-курортного закладу для проходження лікування згідно медичних показань.Тобто відтепер людина може само­стійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації та перебування на обліку для санаторно-курортного лікування. Після перевірки закладу на відповідність встановленим вимогам,  укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості згідно обліку для санаторно-курортного лікування. Ще одним важливим моментом є те, що вартість санаторно-курортного лікування за рахунок державного бюджету не може перевищувати граничний розмір вартості путівки, визначений Мінсоцполітики. У разі, коли вартість санаторно – курортного лікування в обраному санаторно-курортному закладі перевищує граничний розмір вартості путівки, особою з інвалідністю чи учасником АТО здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів.

На сьогодні Міністерством соціальної політики встановлено граничну вартість путівки   за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян: інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства – 5250 грн.; інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 18217 грн; учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції – 6300 грн; громадянам, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 4691 (260,6) грн з податком на додану вартість.

ато1

Дізнатися про санаторії, у яких  проводиться лікування, а також ознайомитись з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умо­­ва­ми проживання та харчування, вартістю путівки можна звернувшись до орга­нів соцзахисту. Основною законною підставою для відмови у виборі закладу може бути  не відповідність санаторно-курортного лікування та діагнозу особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.

За додатковою інформацією звертайтесь до Володимир-Волинський  МЦ з надання БВПД, адреса: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19  тел. (03342) 3-80-11, 3-80-16.

Нововолинське бюро правової допомоги: м. Нововолинськ, вул. Винниченка,14 тел: (03344) 4-48-14.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>