Завдяки Україні зміниться хід світової історії, – Дікінсон

Зараз світ опинився в черговому перехідному періоді. Таку версію висловлює  у виданні «Новое время» політолог Пітер Дікінсон,  видавець журналів  «BusinessUkraine» і  «LvivToday».  Причому, переконаний він, Україна перебуває на передовій боротьби за політичне домінування між Росією і Заходом.

Пітер Дікінсон зазначає, що «зараз ми опинилися в новому перехідному періоді, оскільки пострадянський світ, що виник з уламків комунізму, поступається місцем новому, більш складному геополітичному ландшафту. У той час як падіння Радянського Союзу одного разу спонукало декого оголосити «кінець історії», недавні події показали, наскільки передчасним був цей особливий некролог. Історія явно повертається мстити».  А відтак аргументує: «Відносна визначеність останніх 25 років з характерним домінуванням США, європейською стабільністю та розвитком демократії дала дорогу ідеологічній та інформаційній двозначності епохи пост правди».

На його думку,  «у міру того, як формується нова ера, Україна стає ближче до епіцентру подій світового масштабу, аніж будь-коли в своїй історії. Без перебільшення, доля країни має величезне значення для майбутнього міжнародних відносин загалом. Якщо амбітна трансформація України у відкриту демократію в європейському стилі виявиться успішною, вона вдихне нове життя в ідею об’єднання європейських цінностей і значно зміцнить глобальну привабливість демократичної моделі». Але, підкреслює Дікінсон, «провал України отримає протилежний ефект. Він надихне Росію на продовження гібридної війни в Європі, в той час як ізоляціоністи і націоналісти усього світу оголосять глобалізм моральним банкрутством і звинуватять в фіаско міжнародні інститути, від НАТО до МВФ».

Експерт наголошує: «Україна – не просто ідеологічний фронт нової глобальної конфронтації. Це і фізичний фронт. З 2014 року територія країни стала основним полігоном для випробування гібридних форм російської війни, з якими тільки зараз починає стикатися решта світу. Україна – перша країна, що зіштовхнулася з арсеналом інформаційної зброї Кремля, включно з усім, від злитих записів телефонних розмов до фейкових новин і постійного троллінгу». При цьому, уточнює він, «Москва відточувала можливості своїх кібервоїнів в Україні: багато хто помітив масовану кібератаку на країну, яка стала ще одним прикладом ескалації в новій формі міжнародної агресії. Безсумнівно, це тільки питання часу, коли інші країни зіткнуться з нападом такого ж масштабу, як ті, яких зараз зазнає Україна».

Зважаючи на реалії та тенденції, «все це робить Україну, можливо, ключовим полем битви в мультиполюсну еру, в яку ми зараз входимо. Це нове значення має спровокувати давно назрілу міжнародну переоцінку українських проблем. Пора почати вивчати цю велику й історично складну країну за межами вузьких меж пострадянського контексту, що домінував раніше».

Дікінсон пояснює: «Зміна ходу історії означає, що західний світ не може собі дозволити ігнорувати Україну, як робив останні 25 років. Як і Західний Берлін за часів Холодної війни, сьогоднішня Україна стала символом великої геополітичної боротьби. Країна набула значення, яке переважає за важливістю внутрішню стратегічну цінність, і залишиться на перших позиціях міжнародного порядку денного на багато років».

Волинські новини.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>