Навчальні заклади області готові на 94%

Незабаром майже 15 тисяч першокласників Волині вперше сядуть за парти і для них пролунає їх перший шкільний дзвінок. Відтак, питання готовності закладів освіти області до нового 2017-2018 навчального року залишається надзвичайно актуальним.  Про це та багато іншого говорили сьогодні, 14 серпня 2017 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Зокрема, за словами заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець, передбачається, що у новому навчальному році освіту у дошкільних навчальних закладах здобуватимуть 38 тис. 275 дітей, у загальноосвітніх закладах – 134 тис. 937 учнів. У тому числі до першого класу буде зараховано 14 тис. 487 учнів. У професійно-технічних навчальних закладах здобуватимуть освіту 9 тис. 219 учнів, а у вищих навчальних закладах обласної комунальної власності – 3 тис. 620 студентів. Відтак, активно триває підготовка до нового 2017-2018 навчального року.

ВИНОС. Станом на 1 серпня 2017 року мережа навчальних закладів області становить: 435 дошкільних навчальних закладів та 50 навчально-виховних комплексів, у складі яких діють дошкільні відділення, 702 денних загальноосвітніх навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки України, 3 вечірні, 1 приватна та 2 школи інших міністерств та відомств, 20 навчальних закладів державної форми власності, 3 навчальні заклади, які є структурними підрозділами вищих навчальних закладів, а також 20 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

– Станом на 10 серпня 2017 року заклади освіти області готові на 94 %. Зокрема, в ході підготовки до нового навчального року утеплено приміщення у 12 закладах освіти, а у 15 – відремонтовано дахи, замінено 643 віконних конструкції на енергозберігаючі, проведено ремонт та заміну 0,6 кілометрів водопровідних, 0,7 кілометра каналізаційних та 1 кілометр теплових мереж, відремонтовано системи опалення у 13 навчальних закладах, 2 навчальних заклади переведено на альтернативні види палива, замінено 5 котлів на енергозберігаючі. Загалом на підготовку до нового навчального року та роботу у зимових умовах, на оновлення матеріально-технічної бази станом на 10 серпня 2017 року із спеціального фонду місцевих бюджетів використано 65 мільйонів 200 тисяч гривень, а з Державного фонду регіонального розвитку – 11 мільйонів 300 тисяч гривень. Окрім того, на підготовку до нового навчального року використано спонсорських коштів в сумі 12 мільйонів 200 тисяч гривень, – повідомила Світлана Євтихівна.

В той же час, триває робота щодо збільшення парку шкільних автобусів, продовжується будівництво загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів у селах Любохини Старовижівського району, Осівці Камінь-Каширського району, Вербка Ковельського району, школи № 27 у місті Луцьку, а також дошкільного навчального закладу в смт Ратне. В поточному році введено в експлуатацію 280 місць для дітей дошкільного віку, а також за рахунок реконструкції та добудов – 12 класних кімнат на 279 учнівських місць. Активізована робота щодо організації інклюзивної освіти. Рівень забезпеченості дітей підручниками становить 98,4 % тощо.

– Завдання для будівельників та управління освіти – в наступному році будівництво шкіл необхідно завершити. Вважаю, що не потрібно розпорошувати кошти. Адже, добудова шкіл і садочків, які вже стоять 5-7 років, – набагато важливіша справа. Відтак, основні кошти ФРР будуть зосередженні на добудові саме цих об’єктів, а введення в експлуатацію шкіл дасть можливість додатково отримати тисячу учнівських місць, які будуть оснащенні за останніми вимогами техніки. В майбутньому вони стануть опорними школами, – зазначив Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *