Майже 38 тисяч волинян взяло участь в програмі монетизації субсидій

Ще з 2014 року в Україні активно діє урядова програма субсидіарної підтримки населення. Однак субсидія – це лише вид цільової допомоги зазначеним особам, що надається за рахунок коштів бюджетів або цільових фондів. Тому Уряд, а разом із ним й експерти, вважають, що більш ефективним стане виділення коштів власне пільговику, які він зможе витрачати на проїзд, оплату комунальних послуг, підвищення енергоефективності житла тощо.

Відтак, цьогоріч Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо монетизації пільг та субсидій для населення України. Зокрема, урядова програма монетизації зекономлених субсидій передбачає грошову виплату: еквівалент вартості 150 кВт електроенергії (174,00 грн.) або 100  м³ газу (695,79 грн.), якщо цей ресурс використовувався для опалення.

Як результат, вже до вересня родини, що зекономили гроші по субсидіях на газ та електроенергію, отримають від держави до 700 гривень компенсації. Кількість сімей, які отримають грошову винагороду від держави за ефективне використання послуг з газо-, електропостачання (для індивідуального опалення), становить майже 53 тисячі. При цьому сума, що підлягає монетизації, становить за газопостачання 33,3 млн грн, а за електропостачання – 34 тис. грн.

Своєю чергою, органами соціального захисту населення області проводиться активна робота щодо інформування субсидіантів про необхідність подання до 1 вересня цього року заяви до районних (міських) управлінь та департаменту Луцької міської ради, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди частини невикористаної житлової субсидії, а також прийом заяв від громадян.

Окрім того, впродовж червня-серпня поточного року активізовано роботу районних «мобільних соціальних офісів» та соцпрацівників в частині прийому заяв від осіб з обмеженими можливостями та непрацездатних одиноких громадян безпосередньо за місцем проживання. Прийом заяв здійснюється і посадовими особами в об’єднаних територіальних громад.

Слід зазначити, що право отримати грошову винагороду від держави за енергоефективність  мають 53,2 тисячі волинських сімей. Станом на 10 серпня 2017 року 72 % (37,7 тис.) одержувачів субсидій подали до місцевих органів соціального захисту населення відповідні заяви щодо виплати  частини невикористаних сум субсидій.

Сума коштів, що підлягають монетизації по Волинській області становить 33,3 млн грн. Станом на 10.08.2017 року загальна сума частин невикористаних субсидій, щодо яких вже надійшли заяви на виплату, складає 22,3 млн грн.

Наразі розпочато роботу щодо підготовки виплатних документів для здійснення монетизації. 13,4 тис. осіб включено до відомостей на виплату зекономлених субсидій готівкою.

Робота в цьому напрямку триває і перебуває на постійному контролі в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *