До роботи, дорогі одинадцятикласники!

Ще недавно ми тішилися літом. Але осінь не стала чекати, і разом з її приходом шкільне подвір’я наповнилося дітьми. Перед початком урочистої лінійки в Нововолинському ліцеї-інтернаті в очах новачків можна було побачити неймовірне поєднання страху і радості: “Невже я буду вчитися у цьому закладі? Невже мені доведеться чекати зустрічі з рідними? Невже потрібно заводити нові знайомства?” Такими запитаннями морочив собі голову майже кожен. Але тим, хто вже вчився в ліцеї, смішно згадувати свої перші кроки в стінах цього закладу. Адже вони знають, що пройде час, і ці невпевнені, на перший погляд, діти будуть прямувати до класів з посмішкою та бажанням здобувати нові знання.
Цьогоріч лінійки по всіх школах було скорочено до мінімуму, аби не наражати учнів на небезпеку отримати сонячний удар. Школярам таке нововведення до вподоби, а от батьки та вчителі були дещо розчаровані, бо через обмеження в часі (не більше 45 хвилин) довелося утриматися від елементів шоу, до яких так звикли ліцеїсти. Були виступи директора Юрія Олександровича Лазаренка, митрофорного протоієрея Стафана Фульмеса, учителя Оксани Сергіївни Бойко, одинадцятикласників Крістіни Грищук і Юлії Міщук та Королеви знань Ірини Бойко. Родзинкою програми стала коротенька промова американського волонтера Еріка Марка, який допомагатиме ліцеїстам із вивченням англійської мови, підвищенням рівня громадянської активності та здорового способу життя. А найбільше ліцеїсти раділи, коли зазвучав гімн ліцею. Умить до голосу солістки Ірини Шелест долучилося ще понад три сотні – і дужий хор засвідчив про створення нової ліцейної родини.
Для мене це було останнє шкільне Перше вересня. Прекрасний початок найважливішого етапу в житті кожного учня, адже саме одинадцятий клас є вирішальним. Це останній шанс отримати необхідні для ЗНО знання, довчити все, що було пропущено, повторити й удосконалити вже вивчене та оцінити свої можливості. Варто розвінчати стереотип, що не вивчене за 10 років подужати за рік неможливо. Але це не так: навіть найледачіший учень може значно покращити свої бали, якщо почне працювати прямо зараз. Отож до роботи, дорогі одинадцятикласники! Не гаймо часу! Гарного навчального року!!!
Данило СИРОВАТКА,
учень обласного ліцею-інтернату.
На знімку: ліцеїсти на першому уроці.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *