МИЛОЗВУЧНІСТЬ СЛОВА ЛЕСІ УКРАЇНКИ

        Слово, моя ти єдиная зброє,

        Ми не повинні загинуть обоє!

        Може, в руках невідомих братів

        Станеш ти кращим мечем на катів.

 

Слово Лесі Українки було й твердою крицею, гострим безжалісним проти ворогів мечем, яке звучить не перше десятиліття. Слово живе, правдиве, вільне. І в цьому змогли переконатися учасники обласного конкурсу читців «Мій любий краю», який відбувся 25 лютого в приміщенні Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки в рамках відзна­чення 147-ї річниці від дня народження видатної української поетеси. 

Свою високу майстерність виконання, широку репертуарну палітру, артистизм та  сценічну культуру продемонстрували учасники художньої аматорської творчості районних, міських, сільських клубних установ, школярі, студенти навчальних закладів районів і міст області.

Активну участь в обласному конкурсі взяли юні читці з Нововолинська. У виконанні Катерини Зінчук  прозвучав уривок з твору «Давня казка», а Катерини Савчук – «Сім струн». Обидві учасниці є вихованками дитячої театральної студії «Люстерко» Нововолинського міського палацу культури. Також учасником був вихованець міського клубу –  Денис Воронюк, який декламував вірш «Прокляття  Рахіль».

Конкурс проходив у трьох номінаціях: молодша, середня та старша вікові категорії.  Журі, до складу якого увійшли авторитетні фахівці в галузі культури і мистецтва,  оцінили виступи читців обласного конкурсу. За підсумками переможцем у молодшій віковій категорії стала Катерина Зінчук, яка під час виступу розкрила всі свої здібності, артистизм та сценічну культуру, чим і запам’яталася членам журі. Денис Воронюк в середній віковій категорії зайняв друге місце, а Катерина Савчук була відзначена подякою в номінації «Творчий підхід та оригінальність».

З кожним роком учасників конкурсу читців поезії Лесі Українки стає все більше. Хочеться вірити, що ім’я поетеси та її творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей. Тож вітаємо переможців та учасників конкурсу, бажаємо нових перемог та творчого злету!

Савчук з керівником

Марія Олійчук, художній керівник міського Палацу культури.

На знімку: Катерина Зінчук та Катерина Савчук разом з керівником. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *