ЮНА ЗІРКА ІЗ НОВОВОЛИНСЬКА

«Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися»  

В.Сухомлинський

 Аналізуючи поведінку дитини, можна виділити якості, які є передумовою для досягнення нею успіху:  наявність потреби досягнення успіху, якого прагне та дитина, яка добре знає свої здібності. Це дозволяє ставити реальні цілі.

Наявність стійкої самооцінки, що може розглядатись як упевненість у собі. Діти з високою та стійкою самооцінкою більш спокійно ставляться до невдач, демонструють готовність продовжувати справу, забезпечувати гарний результат, навіть коли долають значні труднощі.

Дитина завжди буде успішна в тій діяльності, до якої в неї є природні здібності. Такою талановитою та обдарованою є вихованка зразкового гуртка вокально-естрадного співу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості  Людмила Мужилко (керівник С.С. Бортнічук).

Дівчинка народилися і виховується у багатодітній сім’ї.  З дитинства дуже любить співати, танцювати, грає на фортепіано та саксофоні. Учасник зразкового духового оркестру НЦДЮТ (керівник В.А. Сидоренко, Д.Ю. Причепа) Вивчає іноземні мови. Активна учасниця концертних програм та вокальних конкурсів, які проводяться у закладі, місті, області на Всеукраїнських і Міжнародних сценах.

Вчитись співати, грати на музичних інструментах – прекрасний засіб розвитку творчих і фізичних сил людини. Пісня – це мова народу, його історія, національне багатство і культура. «Невичерпною криницею чистої життєдайної мудрості народу, його духовної краси», – назвав Ф. Погребник пісню. І треба дбати щоб пісня завжди била ключем, щоб ніщо не захаращувало її глибинних, народних джерел. Підвалини мистецького світогляду, високого смаку закладаються у дитинстві. Ще у ХІІІ ст. Фома Аквінський казав: «Не вміти співати так само соромно, як не вміти читати».

Цілком зрозуміло, що дитяче виконавство повинно бути творчим. Але навчити виразно співати, глибоко усвідомлювати музику, відтворити її характер, донести її образний зміст – завдання дуже складне, вимагає систематичної кропіткої роботи. Керівник зразкового гуртка вокально-естрадного співу НЦДЮТ  С.С. Бортнічук, маючи великий довід роботи, поетапно вибудовуючи власну стратегію педагогічної діяльності, керується висловом древнього Сократа: «У кожній дитині є сонце, необхідно лише дозволити йому світити». І це дає певні результати. Її вихованка, юна вокалістка Людмила Мужилко нагороджена Дипломом V Міжнародного конкурсу «Перлини мистецтва» за зайняте ІІ місце (Київ, 2016 р.), здобула перемогу, почесне І місце на Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва «Смарагдові витоки» (Київ, 2017 р.), лауреат ІІ премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» (Львів, 2018 р.), нагороджена Грамотою управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації за зайняте І місце на обласному конкурсі української сучасної пісні «Срібні дзвіночки» (Луцьк, 2018 р.).

Отримавши перемогу на конкурсах Всеукраїнського та Міжнародного рівнів Людмила дуже хвилювалася і була  задоволена, що не розгубилася під час виступів і змогла показати високий рівень виконання. Адже вокалістів оцінювали за такими критеріями: творча індивідуальність, чистота інтонування, відповідність репертуару вокально-технічним і віковим особливостям виконавців, емоційність виступу, сценічна культура, реалізація художнього задуму, естетика зовнішнього вигляду, виконавська майстерність, загальне артистичне враження, відображення місцевого колориту, творча фантазія.

Наша перлинка дуже хоче й надалі брати участь у різноманітних конкурсах, тому наполегливо працює над новим репертуаром. Побажаємо їй чудових мистецьких злетів та успіхів.

 Людмила Височанська, заступник директора НЦДЮТ.

На  знімку: Людмила МУЖИЛКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *