НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ТЕАТР «АВАНТЮРА» ПОТІШИВ НОВОВОЛИНЦІВ

25 березня з нагоди Між­народ­ного дня театру народ­ний ама­­тор­сь­кий театр «Авантюра» Ново­волинського міського пала­цу культури, режисер Олена Марків, презентував виставу «Поми­на­льна молитва», сценарій якої написав Григорій Горін за все­світньо­відомим твором Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник». 

Драматичні події вистави розгорталися в селі Анатівка, де з давніх давен жили росіяни, українці і євреї. Молочник Тев’є, батько п’ятьох дочок, не мріє про безмежне багатство, головне для нього – це щастя дітей, щоб кожна  вдало вийшла заміж.  У центрі постановки – трагічна історія Тев’є, йому не вдається протистояти ні розпорядженням начальства, ні випадку долі. Держава вирішує за нього, де він має жити, дочки самостійно вибирають чоловіків, помирає дружина. Проте, залишається головне – чистота людських стосунків.

«Я віддав би половину грошей тим, що моляться,  половину – у сирітський притулок, половину старцям на кладовищі… І лише останню половину взяв би собі… Тобто не собі, а дочкам на придане…» – саме такі слова звучать з вуст головного героя, роль якого неперевершено зіграв Олександр Грицюк. Його доповнює гра виконавиці ролі дружини Тев’є – Голди – Алла Навроцька. Також професійна гра була присутня і в  акторських дуетах Марії Олійчук (Хава) та Бориса Карпуса (Федір), Оксани Ковальчук (Цейтл) та Романа Олійника (Мотл), Ірини Костюк (Годл) і Вадима Павлова (Перчик), найменших доньок Уляни Митрофанової (Бейкла) та Єви Чабанчук (Шпринца).

Яскраво передав образ урядника Віктор Гаврилюк, роль Менахема – Сергій Петрук, а виконавець епізодичної ролі Лейзера Вольфа – Віктор Поліщук. Порадували чудовою грою актори:  Борис Бабій (Степан), Алла Бойко (Мама Менахема), Вадим Нізамієв (Шинкар Войцек), Сергій Яворський (Батюшка), Сергій Повх (Ребе), Марія Душук (Дівчина з міста) та Вадим Гаврилюк (Чоловік). Виставу супроводжувала вдало підібрана музика, а кінцеву мелодію на скрипці зіграв Микола Романчук в образі Йосела.

Надзвичайно глибокий, філософський зміст, з витонченим гумором і дотепно соковитими  афоризмами створюють трагікомічний жанр вистави, де міцно переплелися  і сміх, і сльози, і любов. Вистава приносить розуміння того, що незалежно від віри і національності люди шукають щастя, своє місце в житті.

Колектив народного аматорського театру «Авантюра» висловлює щиру подяку Волинській релігійній громаді прогресивного іудаїзму (м. Луцьк) за надання в тимчасове користування атрибутики та елементів єврейського одягу.

Марія ОЛІЙЧУК, художній керівник міського Палацу культури.

На знімках: під час вистави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *