НОВОВОЛИНСЬКІ ПЛАСТУНИ

Станиця Нововолинськ Пласту – Націо­наль­ної Скаутської Організації України почала діяти в нашому місті з листопада 2002 року, а офіційно зареєстровано через рік.

Скаутинг – добровільний неполітичний виховний рух для молодих людей, відкритий для всіх незалежно від їх походження, расової належності чи віросповідання. Метою, що визначає зміст його діяльності, є сприяння розвитку молодих людей для досягнення їх повного інтелектуального, громадського та духовного потенціалу як особистостей, як відповідальних громадян, і як членів місцевих, національних і міжнародних товариств.

Нововолинська  Стани­ця займається патріотич­ним і всебічним вихован­ням мо­лоді нашого міста. Вони засвоюють людські ідеали Правди, Добра і Краси. Розвивають громадян, які совісно виконують гро­мадські обов’яз­ки, адже дорослі скау­ти завжди пра­­цювали в українській гро­маді й боронили інте­реси українського народу. І сьогод­ні в нашій вільній державі Пласт готує молодь в різних галузях життя. Члени організації дотримуються трьох головних обов’язків  пластуна – бути вірним Богові й Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухати пластового проводу. Згідно Статуту організації, мета Пласту – виховання добропорядного громадянина – провідника суспільства на ідейних засадах Пласту та християнської моралі.

Станиця є самостійною організацією, яка не залежить від будь-яких політичних партій, державних, громадських чи релігійних організацій. Нараховує 38 членів, які поділяються на звичайних, дійсних, приятелів, добродіїв, почесних. Звичайні члени – це діти та підлітки від 5-ти до 17-ти років (новачки та юнаки, які приходять до нас самі, а декого приводять батьки), дійсні члени – молодь, яка досягла 18-ти років, старші пластуни (18 – 30 –ти років), пластуни Сеньйори (понад 30 років). Приятелі Пласту – громадяни старші 18-ти років, батьки членів, які визнають користь пластової ідеї, погоджуються з методами виховання і допомагають Станиці. Титули добродіїв і почесних членів надаються тим, хто вносить вагомий внесок у розвиток організації. З перших днів діяльності пластуни почали відвідувати гуртки, на яких вчаться дотримуватися національних традицій і патріотично само виховуються, отримують знання і розуміння своєї історії, культури, змагань та ідей. Щомісяця проводять святкові гутірки до національних, міських свят. Гуртки об’єднано в курінь імені Арсена Річинського – ініціатора пластового руху на Волині, автора гімну пластунів всього світу. При Станиці діє музей цієї визначної людини, матеріали для якого допомогла зібрати його, нині покійна, донька Людмила. При Станиці було створено перші в місті волонтерський загін і Європейський клуб на базі ЗОШ №5. Домівку для діяльності організації впродовж перших дев’яти років надав директор школи Василь Федотович Гордійчук, один із її співзасновників.

Пластуни завжди активно приймають участь у житті міста, на їх рахунку багато корисних справ: розповсюдження Віфлеємського вогню, проведення Дня Європи, пропагування здорового способу життя (тренінги і театралізовані виступи у навчальних закладах міста, виготовлення плакатів, участь у Всесвітньому дні боротьби зі СНІДом, першими провели щорічну акцію «Поміняй цигарку на цукерку», учасники молодіжної акції «Дайте шанс зробити старт»), участь в акції «Серце до серця», започаткували в місті акції «Лист до Святого Миколая» та «Пасхальний кошик», провели власний проект «Оздоровлення нації» (допомога дітям з ДЦП), яку підтримало багато меценатів міста, екологічні акції по прибиранню і озелененню території Нововолинська, разом з ветеранською організацією «Злагода» і учнями ЗОШ №5 посадили Алею Ветерана, Дні пам’яті Арсена Річинського, посильна шефська допомога інвалідам, ветеранам, їх вдовам, одиноким  і людям похилого віку,участь в місячнику «Спорт для всіх – спільна турбота» із залученням учнів ЗОШ №6 (прибирання спортивного майданчика на 15 мікрорайоні),участь у заходах до Міжнародного дня захисту дітей, несуть почесну варту біля пам’ятників на свята і урочисті дати, акції до голодомору «33 хвилини», заходи до Дня пам’яті героїв Крут, проводять різні квести, «Ігри патріотів», брейн-ринги з прав людини та «Самий розумний», конкурси  та багато інших заходів і акцій. Побували з вітальними програмами в міському будинку для сиріт, будинку пристарілих сел. Благодатне, ветеранських, організаціях інвалідів та інших.

Активно ведеться пошукова робота – створення книги пам’яті учасників національно-визвольного боротьби за свободу, волю і незалежність нашої держави, приймали участь в обласній туристсько-краєзнавчій експедиції «Краса і біль Волині» за напрямом «З попелу забуття», постійно діє пересувна викладка науково-популярної та художньої  літератури «Сторінками історії». 

За свою роботу Станицю неодноразово нагороджено за високі досягнення  і зайняті призові місця почесними грамотами Волинської облдержадміністрації, обласного відділу у справах молоді і спорту, Нововолинського міськвиконкому.

Вміємо ми і відпочивати: неодноразово побували з екскурсіями у Луцьку, Львові, Києві, Стрию, Моршині, Устилузі, с. Колодяжне та Горохівському районі, проводили таборування в Карпатах, на річці Західний Буг, озерах області. Побували в гостях у львівських, луцьких,  володимир-волинських, болехівських  пластунів.

Наша станиця висловлює подяку за багаторічну допомогу і підтримку батькам пластунів, меру нашого міста Віктору Борисовичу Сапожнікову (почесному пластуну Станиці), його заступникам, управлінню освіти, начальнику відділу у справах молоді і спорту Тетяні Миколаївні Супрунюк, ВОБФ «Карітас-Волинь», спонсорам та благодійникам, а також за співпрацю директорам ЗОШ № 5 і 6.

Віта Сєргєєва, станична “Станиці Нововолинськ Пласту”.      

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *