ПРО ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ДБАЄМО З ДИТИНСТВА

Забезпечення успішного фізичного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я завжди було, є і буде одним з пріоритетних завдань освітньої роботи з дошкільнятами. Завдання дорослих – створити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до занять спортом. Важливим напрямком формування у дітей основ здорового способу життя є правильно організоване розвивальне середовище, перш за все – рухове.

У закладі дошкільної освіти №7 «Кобзарик» функціонує за проектом спортивна зала (до речі, єдина в місті серед закладів дошкільної освіти), що сприяє раціональному та ефективному використанню її під час ранкової, корегуючої гімнастики, занять з фізичного виховання, спортивних свят і розваг. Запорукою успішного фізичного розвитку дошкільників є використання спортивного обладнання: шведська стінка, велотренажери, канати, гімнастичні лави, кільця тощо, про усе  дбає вихователь з фізичного виховання Надія Василівна Макарук. Вихователь постійно удосконалює свій професійний рівень, ділиться досвідом з педагогами-дошкільниками. Так нещодавно, в рамках творчого звіту «Я атестуюсь», на базі ЗДО №7 пройшло засідання міського клубу «Здорова дитина». Педагоги закладів дошкільної освіти міста переглянули підгрупове заняття із старшими дошкільниками «Ти і твоє здоров’я», яке підготувала і провела вихователь-методист Н.В. Макарук. Діти із своїм наставником показали нетрадиційні форми оздоровлення з використанням інноваційно-оздоровчих технологій: гімнастики «Хатха-йоги», піскотерапії, аромотерапії, кольоротерапії, дихальної та психогімнастики, різноманітних вправ тощо. Фізкультурне заняття було побудоване у формі подорожі на острів Здоров’я. Н.В. Макарук спонукала вихованців уже з дитинства дбати про своє здоров’я. Члени клубу «Здорова дитина» мали змогу переглянути виставку нестандартного фізкультурного обладнання, яке виготовили вихователі усіх вікових груп ЗДО №7. Під час підготовки до виставки педагоги творчо підійшли до поставленого завдання, використовували різний матеріал: ґудзики, намистинки, камінці, каштани, шишки, дерев’яні палички, різноманітні крупи та лікарські трави. Виставка вразила своєю оригінальністю, різноманітністю, креативністю. Тут були представлені кеглі, гантелі, лижі з пластикових пляшок, спортивні кубики, тунелі для пролізання, ходунки, різнокольоровий парашут…

Практика виготовлення і використання фізкультурного інвентаря з підручного матеріалу довела, що він доступний у застосуванні, мобільний у зберіганні, безпечний, легко замінний, привабливий і, найголовніше, потребує мінімальних матеріальних витрат.

Використання нестандартного обладнання сприяє підвищенню інтересу дітей до виконання основних рухів та ігор, розвитку загальної координації, дрібної моторики, рухової активності, фізичних якостей (швидкості, спритності, витривалості, гнучкості) та багато іншого.

Ніна Свириденко, директор ЗДО №7.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *