ТЕПЕР І У НАС Є СВІЙ ВЕЛИКОДНІЙ КРЕАТИВ

Про нього мешканці вже були заінтриговані напередодні пасхальних свят – до них просочилася певна інформація. А уже в урочисті великодні дні були щиро подивовані й приємно вражені алеєю писанок, яка була створена на майдані Незалежності зусиллями міської влади, місцевих спонсорів і творчими надбаннями навчальних і педагогічних колективів міста в рамках культурно-мистецької акції «Великдень всіх нас на гостини просить». А сонячного квітневого дня, у третій день Пасхи, на майдані Незалежності було презентовано алею писанок. Перший  заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський мовив:

– Воскресає природа, воскресає життя. У ці великодні дні наш майдан Незалежності став  місцем  духовності, українських традицій. Його прикрасили 12 великодніх писанок. Відомо, що писанка – це невід’ємний елемент української культури, нашої свідомості та ментальності. Це символ  Великодня, символ  Весни, символ  Вічності життя. Приємно, що до  розпису писанок долучилися школярі, вихованці дитячої школи мистецтв, Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, Нововолинського електромеханічного коледжу. У своїх навчальних закладах вони разом зі своїми наставниками розмалювали по одній великій писанці. А ще одна –  розміщена на території Свято-Духівського храму.  Я щиро дякую усім, хто вклав у цю справу свою працю і свою любов.

У конкурсі-виставці майстерність розпису визначало журі, яке очолила знана у місті та Україні писанкарка Марія Булюк. Перше місце виборола команда ЗОШ № 2, друге – ЗОШ № 7 і школа мистецтв, третє – команди ЗОШ № 3 і № 6, електромеханічного коледжу. Учасники конкурсу були нагороджені відзнаками виконкому міської ради і грошовими преміями.

Хочеться вірити, що ця неформальна ідея знайде підтримку і наступного року, писанки будуть такі, як у Свято-Духівському храмі, долучаться трудові колективи міста, громадські організації.

Текст і фото Ігоря ЛІСОВОГО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *