ДІТИ ВЧАТЬСЯ НА ГЕРОЇЗМІ СУЧАСНИКІВ

Осередок національно- патріотичного виховання створений у ЗОШ №2 міста Нововолинська.

Якщо хто не вмикає те­ле­візор, де передають но­вини із зони бойових дій на Донбасі, хто не бере до рук газет, які рясніють публікаціями про учасників АТО, – той має можливість дізнатися про сьогоднішній великий подвиг сучасників тут, у фойє третього поверху однієї з найбільших шкіл шахтарського міста.

У центрі – великий стенд «Героїчні сторінки сьогодення», де вміщені фото волинських солдатів, які не повернулися з поля бою. Його доповнюють матеріали преси, в яких детально розповідається про все ними прожите і пережите за тисячі кілометрів від рідної Волині…

Своєрідний музей бойової слави в цьому навчальному закладі створили більш як тридцять років тому. Тоді це був музей однієї, 274-ї Ярцевської дивізії, яка брала участь у визволенні нашого краю в роки Другої світової війни. Поруч чимало експонатів ще одного тематичного плану – історія українського військового костюма. В міру того, як розвивалися політичні події в Україні, стенди оновлювалися. А в останні роки цю скарбничку історії осучаснили. Доповнили цінними матеріалами, подарованими Інститутом національної пам’яті в знак нагороди за перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення» у 2016 році. Творчі доробки вчителів та учнів ЗОШ №2 –  уроки, позакласні виховні заходи, вірші національно-патріотичної тематики – визнали одними з кращих у цьому презентаційному змаганні.

Органічно доповнює музейно-виставкову залу куточок національного від­родження, розміщений по­верхом нижче. Руками вмілих, креативних та відповідальних педагогів і учнів школи його оформили в честь 200- річчя з дня народження Кобзаря. Тут можна багато дізнатися про життя і творчість Тараса Шевченка. На світлинах зібрані пам’ятники світочу української нації, які встановлені в різних куточках світу.

А «Зал дитячої творчості» завершує своєрідний комплекс національно-духовного відродження України. Очі розбігаються від різноманітності оригінальних, надзвичайно вишуканих дитячих робіт, виготовлених під керівництвом талановитих вчителів Марії Нарбут, Лариси Грицюк, Лідії Онуфрійчук. Тут ви знайдете все, що нас оточує довкола, – будинки, людей, ліс, поля і найбільше – квітів, виконаних у різних техніках – живопис, торцювання, аплікація, квілінг, ниткографія тощо. Найсвіжіша робота – великоднє дерево. Варто сказати, що з кожним семестром ці чудесні витвори доповнюються. Це свідчить про те, що педагогічний та учнівський колективи цього навчального закладу перебувають у постійному творчому пошуку, трудяться не від випадку до випадку, а постійно, вдосконалюючи свої світобачення і навики. Тому й не випадково ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів вибирають для проведення семінарів та навчань. А школярі отримали можливість вчитися і виростати в такій творчій атмосфері, яка сприяє формуванню всебічно обдарованої молодої людини – майбутнього України.

Алла Лісова.

 На знімках: у Шевченківській світлиці – директор ЗОШ №2 Алла Кобиш; сучасні герої – на світлинах у школі.

Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *