ПОЕТИЧНИЙ СВІТ ІРИНИ МАРТИНИШИН

Що таке поезія?

Це – свято. Грає в тобі музикою слів,

Молодечо, радісно, крилато

Викресає іскру з почуттів.

Що таке поезія? Молитва.

Звернення до Бога і людей.

Це – любові невимовне світло,

Що до тебе крізь цю ніч веде.

 

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Відродження, розквіт всього живого відбувається саме навесні. Весняне сонечко засвітило, все оживає, потік весни пробуджує все навколо. З-під снігу пробиваються перші пагінці зелені… Ранкова роса… Краплини дощу на сонці… Все це викликає в нас захоплення і незвичайні почуття. Так і поезія, пробуджує людину, бо вона це – життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей, це – стимул для написання поетичних творів.

Кожен із нас має свою малу Батьківщину, де колись зробили перші кроки, почули мамину пісню, дідусеву легенду, бабусину казку, відчули тепло неньчиних рук. Нововолинськ… Наша мала батьківщина, де кожна творча особистість, проживаючи тут, хоче залишити після себе якусь частинку найдорожчого скарбу, подарувати його людям.

На творчу зустріч з учнями 4-А класу гімназії (вчитель Ірина Войтович), завітала наша місцева поетеса, котра живе, працює і творить у рідному місті. Це Ірина Святославівна Мартинишин, авторка збірки «Любов, як музика, багатогранна». Її поезія сповнена любов’ю до рідного краю, свого міста, близьких і рідних серцю людей, природи, легка і милозвучна, щира і ніжна.

Під час зустрічі авторка зачитувала власні поезії, розповіла, що саме надихає її до написання, з якого віку почала писати. Якої тематики віршів найбільше у її доробку? У яких періодичних виданнях друкувалася? Поринула у спогади юних років, пригадала своє безтурботне і щасливе дитинство, не забула і про свій перший вірш. А також Ірина Святославівна мала змогу познайомитись та прослухати поезії юних талантів гімназії, творами яких була приємно вражена. Поділилася власним досвідом, дала поради та настанови для подальшого написання. В кінці зустрічі поетеса подарувала бібліотеці власну збірку поезій.

Хорошими враженнями та позитивними емоціями закінчилась зустріч. Учні відкрили для себе багато нового і цікавого. Відчули світ краси і величі поетичного слова – сповнений любов’ю до України, до мови, до кожного з нас.

Присутнім була представлена викладка літератури місцевих поетів «Літературні обрії Нововолинська».

Людмила Паламарчук, бібліотекар гімназії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *