Ігор ГУЗЬ: «КРИГА У СТОСУНКАХ З МІСЬКОЮ ВЛАДОЮ НОВОВОЛИНСЬКА СКРЕСЛА. У НАС Є СПІЛЬНІ НАПРАЦЮВАННЯ НА ЦЕЙ РІК. І МИ ЇХ ВИКОНАЄМО»

У теплі травневі дні народний депутат Ігор Гузь, вірний своїм зобов‘язанням перед виборцями і традиціям, на прес-конференції для журналістів, котрі працюють у виданнях, які наповнюють інформаційний простір його округу, прозвітував про свою діяльність за чотири місяці цього року. Відразу зауважу, що прес-конференція затягнулася аж на дві години, але всім було і цікаво, і не помітили, як збіг час. Ігорю Володимировичу було про що розповісти своїм виборцям. Він відразу конкретно зупинився на вирішенні нагальних проблем Іваничівського, Володимир-Волинського, Любомльського районів, міст Нововолинська і Володимир-Волинського. Але спочатку ми наголосимо на найактуальніших законопроектах, які підтримав депутат цьогоріч: про деокупацію Донбасу; про схвалення рішення Президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях (№7428); постанову про заяву ВР у зв‘язку з ухваленням Сеймом і Сенатом РП змін до закону про інститут національної пам‘яті (№7553); про посилення вимог для створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд (№:6536); про призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров‘я, одержаних під час участі в Революції Гідності (№7429); про державну підтримку учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної і вищої освіти (№6298); стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента РФ на тимчасово окупованих територіях – АРК та місті Севастополь (8168-1); щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (№3149); про добровільне приєднання територіальних громад сіл, селищ до тери­торіальних громад міст обласного значення (№6466).

Ігорю Гузю вдалося ви­рішити вже цьогоріч кілька важливих і проблемних питань по районах і містах. Зокрема, минулого року із державного бюджету його зусиллями залучено 30 мільйонів гривень. Не менша сума планується і на 2018 рік.

– Є надія, – додав Ігор Володимирович, – і є певні домовленості із Прем‘єр-міністром Володимиром Гройсманом, що ця сума може збільшитися ще на кілька мільйонів гривень. Я, як ваш обранець, ставлю собі завдання підвищувати планку грошових надходжень в округ. Громадам міст і ОТГ вирішувати куди ці гроші вкладати, я в цей процес не втручаюсь, але маю право і бажання проінспектувати як кошти використані. Це і роблю зі своїми помічниками і хочу зазначити, що до цього часу вони вкладались розумно.

Що ж народний депу­тат планує цьогоріч в окрузі: 350 тис. грн для бу­дів­ництва ДНЗ у с. Заставному Івани­чів­ського району і вже першого вересня відкрити дитсадок на 15 місць. До цього часу його тут не було. На Любомльщині – відкриття у невеликих селах дитячих майданчиків, придбання комп‘ютерів у школи і заміна вікон у сільських фельдшерсько-акушерських пунктах. Окремим рядком у нього проходять міста Нововолинськ і Володимир-Волинський. Ініціює завершення будівництва полігону відходів у Нововолинську та Володимир-Волинському. З цього питання вже зустрічався у березні з Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком. Звичайно, нас більше цікавить наш Нововолинськ, а також реалізація певних соціальних проектів на територіях, дотичних до міста. Як ми зауважували в заголовку, Ігор Гузь і міський голова Віктор Сапожніков на цей час вже знайшли порозуміння по багатьох соціально-економічних проблемах міста. Зокрема, в місті планують цьогоріч у дошкільних навчальних закладах повністю замінити дерев‘яні вікна на енергозберігаючі пластикові. Сума – 1.5млн.грн, торік на ці заходи спрямовано 1.6млн.грн. Є надія, що і басейн у ДНЗ №9 зусиллями міської влади і нардепа буде відремонтовано. У травні народний обранець зі своїми помічниками і міською владою проводитиме конкурс «Чистий двір». Вже сама назва промовляє про його ідею. А допомога в озелененні, придбанні сучасних лавочок, освітленні при­будин­кової території буде надаватись тим ОСББ і ініціативним групам мешканців, які  виявлять найбільше оперативності, креативу, знаходження точок взаєморозуміння. Ігор Гузь наголосив, що в даний момент Фонд «Прибужжя» плідно співпрацює із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Спільними зусиллями планують у Нововолинську відкрити і обладнати урбаністичну зону, вже оглянули із представниками міської влади певні території. Що це за зона? Це – сучасний підхід в облаштуванні життєдіяльності, вирішенні певних комунальних, соціальних запитів мешканців окремого мікромікрорайону. Але все за порядком: буде оголошено конкурс, прийматимуться ідеї, їх обговорення, співфінансування, але як пообіцяв Ігор Володимирович, одна із цих зон в місті має запрацювати.

Проекти, дотичні до нашого міста, і до реалізації яких нововолинці можуть з успіхом долучитися. Ігор Гузь наголосив, що спільно із керівництвом Устилузької ОТГ розпочнуть «оновлення» дотів, розташованих на території громади. Їх – 14. Але лінія цього укріпрайону з дотів і дзотів проходить неподалік Нововолинська і ми зможемо внести свою лепту до розробки проекту, і чому б не «оновити» такий спомин про грізну війну неподалік нашого міста і зробити в одному з дзотів туристичну точку із відповідною експозицією. Підтримуючи успіх фестивалю «Княжий» у селі Заріччя минулого року, це дійство вдруге відбудеться 23-24 червня у парку цього села. У даний час облаштовано освітлення, прокладені доріжки, триває очищення річки Луги. А культурно-мистецька програма буде ще грандіознішою від минулорічної.

Ігор Гузь всією своєю політичною діяльністю був «за» українську помісну автокефальну церкву. Вітає цю ініціативу Президента, якщо вона буде реалізована. За останні тридцять років це буде чи не один з найвеличніших політичних успіхів нашої держави. Нардеп наголосив на тому, що надіється на тісну співпрацю із новопризначеним головою ОДА Олександром Савченком, вже мав з ним зустріч, бо в кабінеті його попередника він не був три роки і такої співпраці не існувало. На думку Ігоря Гузя війну на Донбасі може припинити дипломатія і введення корпусу миротворців. Він відслідковує всі дії стосовно автомобілів на іноземній реєстрації і вважає, що цю проблему потрібно вирішити швидко і просто: щоб людина оплатила «розумний» митний збір в залежності від класу автомобіля.

Народний депутат дав відповіді на всі запитання журналістів.

Ігор Лісовий.

На знімках: під час прес-конфе­ренції народного депутата Ігоря Гузя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *