ТРІЙЦЯ!

Свято П’ятидесятниці – одне з най­велич­ніших свят у християнському світі і Церкві Христовій. Воно полягає у тому, що Господь наш Ісус Христос, вознісшись від землі на небо, не залишив нас, а згідно з обітницею в п’ятдесятий день після Свого воскресіння з мертвих послав від Бога Отця Бога Духа Святого – Третю Особу Пресвятої Тройці – апостолам, а разом з ними – і всім вірним. Власне тому це свято ще називається Святом Тройці, бо сьогодні у світ в повній мірі явилась Свята Тройця: Отець, Який послав Сина, Син, Який зійшов у світ, постраждав і викупив весь людський рід, і Утішитель Дух Святий, Який зійшов у світ від Отця через Сина в день П’ятидесятниці.

Ще до своїх хресних страждань і смерті Спаситель сказав своїм учням: «Ось Я посилаю обітницю Отця Мого на вас; ви ж лишайтесь у місті Єрусалимі, доки не сповнитесь силою з неба» (Лк. 24:49) «…ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий» (Діян. 1:8).

День зішестя Святого Духа по часу співпадав із старозавітньою П’яти­десятницею, яка собою знаменувала приношення перших колосків пшениці в храм і містила згадку про законодавство на Горі Синай. У цей день апостоли разом з Матір’ю Божою Пресвятою Богородицею зібралися для спільної молитви, під час якої зчинився шум з неба – Дух Святий у вигляді вогненних язиків зійшов на апостолів. Тоді апостоли, «сповнилися всі Духа Святого, почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати» (Діян. 2:4). У Єрусалимі ж перебувало багато людей, які були вражені тим, що кожен чує свою мову і не розуміючи запитувати «Що це значить?» (Діян. 2:12). Після цього апостол Петро звернувся до народу та закликав всіх до покаяння і хрещення. У той день охрестилося близько трьох тисяч людей, і всі вони отримали дар Святого Духа. Саме цей день є днем заснування Церкви Христової. Без Духа Святого не було б духовного життя в людині, не було б миру в душі, правди і святості, істинної радості і блаженства. Без Духа Божого не може бути у нас істинної віри, надії, любові, чистоти серця і ніякого істинного добродійства.  Все, що ми маємо тепер в Святій Церкві, все її духовне багатство, вся благодать, яка виходять від молитов і таїнств її – все це бере свій початок з дня Святої П’ятидесятниці.  Ось чому сьогоднішнє свято є таким радісним. Сьогодні благодать Святого Духа особливо та невимовно наповнює наші серця і душі, сьогодні Свята Тройця своєю благодаттю осіняє і наповнює всю землю.

Дорогі браття і сестри! Кожен із нас покликаний стати храмом Духа Святого, адже присутність його – це відмінна риса істинних християн. Тільки благодать Святого Духа може переродити нас, укріпити в нас нашу віру, вдихнути в нас любов і зробити достойними наслідниками Царства Небесного. У ці урочисті та святкові дні, молитовно вітаю всіх парафіян, жертводавців, міського голову, керівників, підприємців та мешканців нашого міста й околиць з великим святом Святої Тройці. Будьте достойні цього величного свята і у своїх молитвах просіть у Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа послати Святого Духа, щоб Він прийшов і вселився в нас,  очистив нас від всякої скверни та дарував нам сили в цьому житті і спасіння в житті вічному. Благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога і Отця разом зі Святим Духом нехай перебуває з усіма Вами.

З любов’ю до Вас благочинний Нововолинського благочиння, настоятель Свято-Духівського Собору митрофорний протоієрей Стефан Фульмес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *