ЗА 60 років Нововолинський елект­ро­механічний коледж КІЛЬКА РАЗІВ ЗМІНЮВАВ НАЗВУ ЗАКЛАДУ, МАЄ 20 ТИСЯЧ ВИПУСКНИКІВ

60-річний ювілей 8 червня зустрічає Нововолинський елект­ро­механічний коледж – навчальний заклад І рівня акре­дитації. Заснований у 1958 році як Нововолинський гірничо-бу­дівельний технікум – на вимогу часу. Враховуючи темпи впровадження комп’ютерних технологій у світі, цей навча­льний заклад постійно вносив корективи і відкривав но­ві й нові спеціальності для сту­дентів.

На сьогодні у коледжі проводиться підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за такими спеціальностями: економіка підприємства,  тех­нічне обслуговування та ремонт устаткування підприємств машинобудування, монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивіль­них споруд, обслуговування комп’ютер­них систем і мереж,  ре­монт електропобутової тех­ніки.

Трішки більше місяця очолює НЕМК новообраний директор Олександр Васильович Танасієнко. Він поділився планами щодо збереження навчального закладу і примноження його слави: «Зараз очікуємо Закон про фахову передвищу освіту, де буде визначено наш статус, – каже директор коледжу, – у 2019 році це має відбутися. Єдине, чого прагнемо – це зберегти свою незалежність, як юридична одиниця, та залишитися самостійними. За шістдесят років наш навчальний заклад випустив 20 тисяч випускників, що працюють на підприємствах різних галузей і не лише нашого міста. Тому й надалі маємо намір розвиватися й тримати високу планку. Гордимося своїми студентами, які щорічно виборюють призові місця в олімпіадах, конкурсах. До послуг студентів маємо 4 навчальні корпуси, навчально-виробничі майстерні, лабораторії. На території коледжу є безкоштовний доступ до мережі Інтернет за допомогою технології Wi-Fi. Але планів ще дуже і дуже багато».

У Нововолинському електро­меха­ніч­ному коледжі за шістдесят років здобували і здобувають освіту цілими династіями. Про декілька родин ділимося з вами, наші читачі. Одним із таких є Богдан Микола­йович Бадзюнь, депутат міської ради (навчався у 1985 році). Він розповів, що раніше тут закінчив гірничий факультет його батько Микола Михайлович. Навчався і старший брат – Віталій Миколайович, і двоюрідні брати Євген та Олег, а у 2000-х роках продовжив родинну традицію вже його син Олександр, який, до речі, брав участь в АТО.

Олександр Вікторович Жаров працює у коледжі з 1967 року. Багато хороших слів сказав про директорів, які очолювали навчальний заклад у різні роки. Здобували освіту обоє його синів – Андрій (будівельник) й Василь (електрик) та онуки – Максим і Богдан.

Станіслав Дмитрович Терефельський закінчив навчання у 1986 році й трудився майстром виробничого навчання на «Остнастці». Продовжив сімейну традицію син Сергій Станіславович, а тепер ще й обоє онуків Андрій та Павло.

Родина Шитікових теж серед зір­кової династії коледжу. Це – Олена Сергіївна Шитікова та її брат Іван Сергійович. Але найпершими були обоє їхніх батьків – Ольга Олександрівна та Сергій Іванович Шитікови. Зараз на комп’ютерника тут навчається наймолодший член родини – син та онук Максим.

Другою домівкою став НЕМК для Ольги Миколаївни Юзефович, яка 18 років тому закінчила навчання й залишилася тут працювати: «Для мене стіни НЕМКу стали рідними, – каже вона, – 44 роки тут працювала моя мама – Ніна Григорівна Уляницька. Здобували також освіту обоє братів Олександр та Володимир, а тепер студентками є дві моїх найдорожчих донечки Тетяна та Анна. Я рада, що працюю у дружньому колективі, серед безлічі прекрасних спеціалістів, які дають хороші знання молоді. Тому, користуючись нагодою, вітаю усіх з ювілеєм нашого коледжу, нехай здобутки та слава примножуються, а хороші традиції надихають на нові звершення.»

Людмила ТРУБНІКОВА.

Фото автора.

Колектив ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж»

Олександр Васильович Танасієнко, директор закладу.

Викладач НЕМКу Олександр Вікторович  ЖАРОВ та онук Богдан.

Ольга Миколаївна ЮЗЕФОВИЧ з доньками Анною і Тетяною.

Станіслав Дмитрович ТЕРЕФЕЛЬСЬКИЙ з сином Сергієм Станіславовичем та онуками Андрієм і Павлом.

иколайович БАДЗЮНЬ з сином Олександром.

Олена Сергіївна ШИТІКОВА з сином Максимом.

Руслана Василюк,викладач коледжу.

Студентському роду нема переводу

Коледж – це частина історії життя кожного студента та чи не кожного мешканця нашого міста. Тут живе дух вічної юності, романтики, оптимізму, надії. 60 років – це не тільки свято студентів, працівників, випускників, але й підсумок роботи великого дружнього колективу.

Історія Нововолинського електро­механічного технікуму розпочалась з 1958 року, коли згідно Постанови Львівського Раднаргоспу за № 161 від 22.04.1958 року був створений Нововолинський гірничо-будівельний технікум. А 1976 року у зв’язку з будівництвом заводу СТО Нововолинський  гірничо-будівельний технікум був перепрофільований у Нововолинський електромеханічний технікум. Згодом за наказом міністра освіти за № 412 від 15.05.2008 року наш навчальний заклад перейменовано у ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж».

Сьогодні педагогічний колектив коледжу направляє свої зусилля на залучення молодого покоління до вивчення та збереження культурної спадщини, історії свого навчального закладу, формування освіченої  творчої особистості, сприяння розвитку здібностей до наукових пошуків. А історія навчального закладу, як відомо, твориться завдяки його випускникам.

За час свого існування Нововолинський електромеханічний технікум (а тепер коледж) підготував 20027 спеціалістів для промисловості у галузі механіки, електро­техніки, будівництва, гірничої справи, економіки, комп’ютерно-інформаційних технологій. Широка географія професійної діяльності випускників. Серед них – кандидати та доктори наук, керівники підприємств, установ, юристи, вчителі, лікарі, підприємці, висококваліфіковані робітники, які своїми здобутками та досягненнями примножують славу навчального закладу. Наші випускники – гордість та авторитет коледжу. Тісний зв’язок випускників  із рідним навчальним закладом не переривається  навіть через багато років після його закінчення.

Отож студентське життя продовжується. Впевнена: студентському роду в нашому коледжі – нема переводу. Новий день пише нові сторінки літопису. Хай барвистим рушником стелиться дорога наших випускників, сьогоднішніх і майбутніх студентів. А всіх нас супроводжує в житті Віра, Надія, Любов. 8 червня 2018 року «альма-матер» чекає випускників усіх років на зустріч юності із поважною мудрістю прожитих літ. Початок урочистостей о 12 годині.

Руслана Василюк, викладач коледжу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *