ЛЕЛЕКИ – ПТАХИ, ЯКІ ПРИНОСЯТЬ ЩАСТЯ, ЇХ ЛЮБЛЯТЬ УСІ

Знаменитий натураліст середньовіччя Конрад Геснер «науково обґрунтував» цю любов тим, що у лелек «природний розум і розважливість, почуття справедливості та вдячності, помірність і позитивне ставлення до інших птахів».

Лелека чорний – надзвичайно рідкісний птах, занесений до Червоної книги України, один із найбільших птахів фауни ряду лелекоподібних. У народі цього птаха називають чорним буслом, бузьком, боцюном.

Чорний лелека – типовий лісовий житель. Обережний, потайний. Одночасно – сильний, неквапливий, кожний рух його ніби сповнений почуття власної гідності. Гніздо він будує у важкодоступних місцях – у заболочених лісових долинах і заплавах, на високих старих деревах. Колоній ніколи не утворює. Гніздо від гнізда – не ближче 6-7 км. Розмножуватись починає у трирічному віці. Подружню пару утворює один раз на все життя. Дорослий лелека боїться людей, тікає від них.

Птах має широкий ареал, але зустрічається досить рідко. Повсюдно з’являється тенденція до скорочення популяцій. Основні причини цього – зменшення кормових угідь, господарське використання боліт і заплав, вирубування старих лісів та старих дерев, тобто знищення місць, придатних для гніздування, а також фактори неспокою, наприклад, браконьєрство.

До еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості зателефонували небайдужі жителі села Біличі Іваничівського району Подоляк Валентин та Єлизавета й розповіли про пораненого знайду. Охороняли чорного лелеку від собак та котів. Усі перейнялися долею чорногуза. Педагоги НЦДЮТ Юрій Федорович Яворський та Руслан Миколайович Савосюк разом із Іваном Зіркевичем, водолазом МНС Волинської області, впіймали пораненого птаха. Ольга Миколаївна Зіркевич зв’язалась з волонтерами Романом та Христиною із Львівської області, які займаються власне порятунком та реабілітацією лелек. Будемо надіятись, що птах видужає, та повернеться у дику природу.

Якщо комусь пощастить, то ви можете побачити чорного лелеку і в нашому лісі. Не лякайте його, а тихенько милуйтеся цим дивним птахом – витвором природи. Краса має рятувати світ, і в першу чергу – краса наших душ.

Ольга Зіркевич, керівник гуртків НЦДЮТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *