Пульс міста

Про місцеві податки вели мову на нараді

 Про підготовку проекту рішень міської ради щодо встановлення місцевих податків на 2019 рік йшлося на робочій нараді у першого заступника міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського за участю податківців, представників відділу «Держгеокадастру» у Нововолинську, відділу економіки міськвиконкому.

У зв’язку зі змінами у діючому законодавстві такі рішення у відповідній формі повинні бути затверджені органами місцевого самоврядування до першого липня цього року. Особлива увага акцентувалася на земельному податку та податку на нерухоме майно. Учасники наради також обговорили питання коригування єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. У найкоротший термін проекти рішень будуть надіслані депутатам Нововолинської міської ради та оприлюднені на офіційному сайті міської ради.

Відповідно до чинного законодавства та офіційних роз’яснень Державної фіскальної служби України у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування, не застосовуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тому діє спрощена процедура прийняття рішень по місцевих податках і зборах та внесення змін до них.

За «круглим столом» говорили про захист прав споживачів

Засідання проходило у приміщенні Нововолинської міської ради за участю представників міськвиконкому, управління ветеринарної медицини міста Нововолинська, представників Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, споживачів, суб’єктів підприємницької діяльності.

«За круглим столом» йшлося про повноваження Держпродспоживслужби у сфері захисту прав споживачів», акцентувалася увага на законодавстві та практиках захисту споживачів у сучасних умовах, на вимогах чинного законодавства до суб’єктів підприємництва при здійсненні ринкового та метрологічного нагляду.

Було чимало запитань від споживачів і підприємців, на які представники відповідних служб надали ґрунтовні відповіді.

Яскраве свято подарували маленьким нововолинцям у Міжнародний день захисту дітей

У перший день літа – першого червня більше півтисячі хлопчиків та дівчаток зібралося у Нововолинську на Майдані Незалежності. Тут проходили різноманітні заходи, які організували для них служба у справах дітей міськвиконкому, Нововолинський центр для сім’ї, дітей і молоді та відділ культури.

Гомінку малечу привітав перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський. Він побажав дітям щасливого дитинства та посмішок.

Програма свята включала різноманітні конкурси та розваги. Працювали аніматори казкових героїв. Проводився конкурс малюнка на асфальті, його переможців відзначили грошовими сертифікатами від Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проходили різноманітні майстер-класи, до яких долучилися підприємство «Роса», Волинський обласний фонд «Карітас – Волинь» та громадська організація «Світ для дітей». Малеча спробувала себе у ролі пожежних, поліціянтів та лікарів. Тестування щодо різних професій провели представники Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості.

Діти демонстрували свої таланти у пісенному й танцювальному жанрах. Усі дітки отримали солодкі призи. 

У Нововолинську готуються до міського свята випускників

30 травня на робочій нараді, яку провів перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський з керівниками окремих структурних підрозділів та служб міста, обговорили питання підготовки та проведення міського свята випускників. Цьогоріч воно відбудеться в суботу, 23 червня, на площі В’ячеслава Чорновола.

Зі сценарним планом свята учасників наради ознайомила заступник начальника управління освіти Ольга Лакиш. Воно буде дещо скорочене у часі, однак, традиційно, відбудеться з піснями, і танцями, прощальним вальсом випускників, а також нагородженням медалістів. Під час наради Андрій Сторонський наголосив на основних підготовчих моментах. Це і встановлення сцени, турнікетів, якісного озвучення. Звернув увагу на забезпечення під час свята медичного супроводу, громадської безпеки та охорони правопорядку.

Нагадаємо, останній дзвоник пролунав нещодавно для 273 випускників міської гімназії та шкіл Нововолинська.

У Нововолинську провели конкурс для дітей з особливими потребами

Упродовж місяця у Нововолинську проходив мистецький конкурс серед дітей з особливими потребами «Повір у себе і в тебе повірять інші». Тиждень тому урочисто відзначили його переможців та учасників.

У конкурсі взяли участь 35 учасників і колективну роботу представили вихованці громадської організації «Світ для дітей» та дитячої студії розвитку «LOGOHome». Усі творчі доробки вирізнялися неповторністю та майстерним виконанням. Для дітей, які прийшли на свято, працівники дитячого дошкільного закладу №7, який очолює Ніна Свириденко, підготували лялькову виставу. Власник салону краси «Катрін» Олена Рибак організувала розпис тіла хною «Мехенді». Різноманітні розваги з дітьми проводив аніматор від клубу «Суперкнига». Діткам бажали наснаги, оптимізму та віри у себе.

Усі учасники конкурсу отримали грамоти та подарунки від організатора – Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До проведення заходу долучилися працівники Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.

У міськвиконкомі організували семінар для опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів.

На сьогодні у місті налічується 59 сімей опікунів (піклувальників), 5 прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу

 30 травня 2018 року в приміщенні міськвиконкому відбувся семінар для опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів у рамках реалізації правопросвітницького проекту „Я МАЮ ПРАВО” за участю представників відділу „Нововолинське бюро правової допомоги”, відділу у справах молоді та спорту, міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення, а також Волинського обласного благодійного фонду „Карітас-Волинь”. Захід організований працівниками служби у справах дітей. Начальник цього структурного підрозділу міськвиконкому Іванна Думич нагадала усім запрошеним про їхні права та наголосила на неухильному виконанні обов’язків по відношенню до дітей, влаштованих у їхні сім’ї. На засіданні вели мову про систему безоплатної допомоги в Україні, оздоровлення дітей, які потребують найбільшої соціальної уваги та підтримки. Йшлося про оформлення та розмір державної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

На завершення заходу відбувся тренінг на тему „Шалені підліткові будні”.

Світлана Груй.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *