ПІДНІМЕМО ПРАПОР УКРАЇНИ І ПОКАЖЕМО, ЩО МИ – НАРОД ЄДИНИЙ!

Як приємно зібратися разом у нашому спільному домі – Нововолинську. І де б ми зараз не проживали, та у всіх нас є дещо спільне – ми народилися в одній країні, яка називається Україна.

23 серпня – День Державного Прапора. Тож нехай він гордо майорить над нашим містом!

А коли ж з’явився «перший прапор»?

Життя наших предків завжди було надто важким, неспокійним. Мешканцям міст і сіл доводилося боронитися від ворогів. Коли виникала загроза, воїн брав довгу жердину, прив`язував до її кінця суху траву, гілки чи яскраво пофарбований кінський хвіст і підніма її вгору. Далеко було видно цей знак. І називали його стягом, бо головним його призначенням було зібрати – стягнути – до себе воїнів для захисту своєї землі. З часом хтось придумав замінити гілля, траву, кінський хвіст шматком тканини яскравого кольору. Тканину, яка тріпотіла на вітрі, було видно здалеку. Так і виник перший прапор. Прапороносцями призначали найвидатніших богатирів, які мали за обов’язок постійно тримати прапор над полем битви й оберігати його. Українське козацтво ішло в битву під прапором – і перемагало ворогів. Прапор додавав козакам відваги, надихав на перемогу.

Триста років тому прапори Війська Запорозького виготовляли з блакитних полотнищ, на які жовтою фарбою наносили хрест, зірки, зброю, зображення святих.

Сьогодні синьо-жовтий прапор – офіційна емблема нашої країни України. Він постійно величається на будівлі Верховної Ради, міст і сіл, на всіх державних установах та закладах нашої держави. Прапор піднімають при відкритті важливих міжнародних конференцій, офіційних церемоній, врученні державних і спортивних нагород.

Герб-тризуб можна побачити на українських монетах, державних нагородах, на печатках державних установ. Гімн – основна пісня українського краю.  Він лунає під час урочистих подій та державних свят, а також на початку дня – щоранку о 6 годині – по радіо.

Згуртуємось ж разом 23 серпня біля міської ради і піднімемо Державний Прапор – символ звершень і звитяг рідного Нововолинська!

Розгорнемо прапор України і покажемо, що ми – народ єдиний!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *