БАРБАРИС – МАЛЕНЬКА ЯГІДКА З ВЕЛИКИМИ КОРИСНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Слово «барбарис» викликає у нас асоціації з солодкою, знайомою з дитинства цукеркою. Але барбарис також є ягодою, що має лікувальні властивості. Скільки таємниць і загадок є у природи! Напевно, ви не раз зустрічали рослину барбарис — у лісах, парках або на присадибних ділянках. Він гарний, яскравий і його часто використовують у ландшафтному дизайні. Але чи спадало вам на думку, що цей симпатичний кущик створений не тільки для насолоди очей людини, але і для її здоров’я? Дійсно, барбарис є дуже корисною рослиною, з його допомогою лікують багато хвороб, проводять профілактики, вирішують косметичні та імунні проблеми.

У світі росте близько шестисот різновидів барбарису, найбільше він поширений в районах з помірним кліматом, але зустріти рослину з цього сімейства можна практично в кожному куточку земної кулі. В наших краях найбільшою популярністю користується барбарис звичайний, також нерідко зустрічається барбарис амурський.

Якими ж корисними властивостями володіє барбарис? Від яких недуг він може допомогти? Список цей не короткий, але можливо інформація в ньому наштовхне вас на думку про те, яким шляхом можна собі допомогти.

Цілюща дія барбарису звичайного і амурського стала надбанням громадськості дуже і дуже давно. Згадки про ці рослини зустрічаються в літописах, створених ще до нашої ери.

Плоди барбарису виявляються ефективними у профілактиці простудних захворювань та боротьбі з ними. Вони чудово підтримують імунну систему, допомагають їй стати міцною і надійною. При застуді, грипі, бронхіті барбарис полегшує стан, знімає частину симптомів, скорочує тривалість хвороби. Його корисно вживати як перед сезоном застуд – в кінці літа-на початку осені, так і протягом всієї зими.

Якими ж корисними властивостями володіє барбарис?

Плоди барбарису відмінно очищають кров, мають протизапальну дію.

Це відмінний і незамінний засіб при застудних захворюваннях.

Відвар з кори застосовують при запалені ясен.

Плоди барбарису містять ефірну олію, дубильні речовини, глюкозу та фруктозу, вітамін А, С, К, органічні кислоти і берберин (берберин підсилює відтік жовчі, збільшує амплітуду скорочень серця).

Плоди барбарису застосовують як жовчогінний засіб.

При захворюваннях печінки.

Чай з плодів барбарису зміцнює стінки капілярів.

Плоди мають сечогінну та  потогінну дію, тому чай з барбарису п’ють при лихоманці, підвищеній температурі тіла. Також вони знижують артеріальний тиск.

Барбарис дуже добре втамовує спрагу,підвищує апетит.

Барбарис очищає організм, виводить  токсини і шлаки.

Уповільнює процес старіння. Засто­совуюється при авітамінозі.

Чай з плодів барбарису дуже корисний при отруєнні й при проносі.

Барбарис має бактерицидну, спазмо­літичну, знеболюючу властивості.

Світлана УСИК, навчально-методичний центр  ЦЗ та БЖД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *