ВІКТОР САПОЖНІКОВ: «ГОДІ ГОЛОВУ ПОСИПАТИ ПОПЕЛОМ. ПОТРІБНО КОНКРЕТНО ПРАЦЮВАТИ»

Громадська рада, яка діє при виконавчому комітеті міської ради, зібралася на чергове засідання. У складі дорадчого органу – 12 представників інститутів громадянського суспільства. У засіданні взяв участь міський голова Віктор Сапожніков.

На початку очільник міста привітав голову міської гро­мадської організації «Не­злам­ні Нововолинці» Воло­димира Демчука, який днями відзначив 65-річчя з Дня народження. Володимир Іванович згуртував в організацію сім’ї загиблих на сході України героїв сьогодення. Його син Вадим поліг за незалежність держави, обороняючи Донецький аеропорт. Тому Володимир Іванович щиро прагне допомогти кожному, хто втратив у такій жорстокій війні найрідніших людей. Віктор Сапожніков подякував батькові за виховання сина-патріота, за активну гро­мадську позицію і вручив імениннику вітальну адресу й сувенірну продукцію про місто.

«На прапорі військової частини десантно-штурмового підрозділу, у якому служив мій син, написано: «Ніхто крім нас». Я старатимусь йти шляхом, яким йшов він. Багато чого уже зроблено за допомогою мерії та всієї громадськості. Ми працюємо і прагнемо надалі не зупинятися», – зазначив Володимир Демчук.

Далі Віктор Сапожніков продовжив спілкування з присутніми. Він зауважив, що прийшов на засідання для того, щоб не тільки розповісти про останні події життєдіяльності міста, а й почути проблеми, які сьогодні турбують громадян. Він повідомив, що у Нововолинську на вулиці Сокальській, 1-А офіційно відкрили другий у Волинській області сучасний сервісний центр МВС нового зразка, де у режимі відкритого простору надають послуги з реєстрації авто, видачі та заміни посвідчення водія, видачі довідок про несудимість. Віктор Сапожніков задоволений, що завдяки докладеним зусиллям такий сучасний центр запрацював саме у Нововолинську.

Невдовзі нововолинців чекає ще одна приємна подія – заплановано урочисте відкриття оновленого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який працюватиме за принципом «Open Space». Наше місто – перше на Волині, де буде центр європейського зразка. На реалізацію цього проекту виділені кошти з державного бюджету в сумі понад 500 тисяч гривень, а 195 тисяч гривень скеровано з бюджету міста.

Не втрачає актуаль­нос­ті й шахтарська пробле­матика. Віктор Сапожніков наголосив, що депутати Нововолинської міської ради направили звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-мі­­ністра України Володимира Гройсмана, голови ВРУ Андрія Парубія, народного депутата України Ігоря Гузя щодо ситуації у вугільній галузі. Адже у державному бюджеті на 2019 рік на будівництво шахти №10 «Нововолин­ська» прогля­дається лише 25 мільйонів гривень, цього, звичайно, дуже мало.

Міський го­лова акцентував увагу й на питанні об’єд­наних те­рито­ріаль­них громад.

– Кілька ро­ків тому я їздив навко­лиш­­німи се­лами, зус­трі­чався із мешканцями, просив об’єднатися навколо Нововолинська. У нас чи­мало спільного (полігон твердих побутових відходів розташований у Новій Лішні, кладовище знаходиться на теренах Старолішнянської сільської ради, на шахтах 60 відсотків працюючого сільського населення), – каже міський голова. – Разом з тим багато школярів з навколишніх сіл навчаються у нововолинських школах, займаються у спортивних секціях, люди лікуються у міській лікарні. Однак, селяни висловлюють певні побоювання. А взагалі, – міркує міський голова, – ще й свою самодостатню міську громаду переконати потрібно, щодо об’єднання із селами. Так склалося історично, ми будемо разом з Благодатним, незважаючи, що Грибовицька сільська рада, яка межує із селищем, вирішила приєднатися до Іваничівської ОТГ, – резюмував він.

Вже чотири роки ведеться мова про будівництво у Нововолинську сміттєпереробного заводу. Попередні спроби були невдалі, за ці роки подібне підприємство ніде не збудовано в Україні. Тож, як повідомив міський голова, наразі ведуться перемовини із американськими інвесторами. За попередніми даними заокеанські партнери беруть на себе 89 % фінансування, а 11 – за Україною.Тому є ймовірність реалізації цього задуму.

– Не потрібно сипати попіл на голову, а займатися конкретними справами, -вважає Віктор Сапожніков.- Не треба опускати рук, а рухатися тільки вперед. Бо у скрутний час все ж таки вдається реалізовувати програму соціально-економічного розвитку. Так цього року зробили ремонт у малому залі міського Палацу культури та у фойє на другому поверсі, а у планах на наступний – оновити фойє на першому поверсі. Також завершуються ремонтні роботи у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості. У міському таборі «Прикордонник» над їдальнею вже звели другий поверх. Тому наступного року більше дітей зможуть оздоровитися за зміну в цьому закладі за рахунок вивільнених двох будиночків, де розташовувався персонал.

Міський голова не оминув увагою і суботнього інциденту в місті – коли група місцевих молодиків влаштувала перед міською радою так званий пікет, спалюючи шини. Нанесено матеріальні збитки. Наразі відкрито кримінальне провадження. Спілкування міського голови з членами громадської ради продовжилося у форматі «Запитання – відповіді». Громадські активісти цікавилися реалізацією програми «Безпечне місто», порушили питання впорядкування міських кладовищ, облаштування зупинки на 15-ому мікрорайоні, ліквідації стихійної торгівлі у цьому районі міста.

У планах громадської ради провести спільне засідання із представниками місцевого відділення поліції щодо дотримання правопорядку та криміногенної ситуації в місті.

Світлана ГРУЙ, Ігор ЛІСОВИЙ.

На знімках: Віктор САПОЖНІКОВ, міський голова; Володимир ДЕМЧУК, голова міської гро­мадської організації «Незламні Нововолинці»; під час засідання громадської ради.

Фото Ігоря ЛІСОВОГО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *