ЗУСТРІЧАЄМО ОСІНЬ БЕЗ ХВОРОБ ТА ДЕПРЕСІЇ

Швидко і майже непомітно пролетіло літо, залишаючи позаду яскраві сонячні дні та відпустки. Вже відчувається як покоротшали дні, ночі стали довшими, а вечори такими холодними. Тож саме час підготувати свій організм до сезонних змін, щоб перші холоди не стали причиною застуд та загострення хронічних захворювань.

 Прихід осені – це завжди великий стрес для організму. Ми вже звикли до тепла, а тут треба вдягати теплі речі та брати із собою парасолі. Аби захистити свій організм від осіннього стресу, треба готуватися до похолодання заздалегідь, загартовувати організм, займатися спортом, їсти побільше фруктів та овочів, які містять вітаміни у натуральному вигляді. Та якщо ви всього цього не робили, є речі, які слід знати, аби перехід в осінню пору був все-таки легшим.

У першу чергу  треба давати організму необхідну кількість світла. Частіше прогулюватися при денному світлі, у вихідні виїжджати на природу, не засиджуватися вдома. Прокидатися краще на світанку, не варто спати допізна.

Вилікувати душу допоможе правильна їжа. Цитрусові, виноград, чорний шоколад і трішечки шампанського допоможуть прокинутися «гормону щастя». Слід  вживати  більше риби, горіхів, сухофруктів, йогуртів. Не зловживати жирним, гострим та смаженим. Чай з лимоном, малиною, калиною, шипшиною допоможе зміцнити імунну систему, підготуватися до похолодання.

Та чи не найголовніше – добре висипатися восени, адже здоровий сон допомагає відновити витрачені за день сили. Лягати треба не надто пізно, на ніч не дивитися гостросюжетних фільмів, тим паче жахів.

І якщо осінь вже настала, не варто весь час сидіти вдома, розважайтеся, відвідуйте театр, кінотеатр, виставки, вигадайте собі хобі чи просто  ходіть у гості до друзів, і депресії точно не буде.

Лілія Богданович, Світлана Усик

НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *