НАЙКРАЩІ КОРОВАЇ – У КНЯЖОМУ МІСТІ

43 диво – витвори майстринь з різних куточків Волині продемонстрували минулої неділі у володимир – волинському парку «Слов’янський» на фестивалі української традиційної культури «Український коровай-сузір’я». Основної його мети – показати весільні та жниварські традиції у всій їхній красі, які споконвіків сповідувалися в українському селі, було досягнуто.

Захід, який перетворився у колоритне, надзвичайно захоплююче дійство, відбувся вже одинадцятий раз. У ньому взяли участь не лише менш або більш знані волинські коровайниці зі своїми весільними хлібами, а й творці виробів декоративно-прикладного мистецтва, учасники художньої самодіяльності. Впродовж дня на великому плацу можна було оглянути виставку п’ятнадцяти чудесних снопів, фотовиставки, проводилися майстер-класи з виготовлення виробів з різноманітного природного матеріалу. Сільські господині запрошували до імпровізованих світлиць і частували всіх охочих домашньою медовухою та українськими стравами. Дитячі ігри, розваги, козацькі забави додавали доброго настрою наймолодшим учасникам свята.

Багатьох присутніх зачарував показ весіль­них суконь різних часів. Представили навіть ті, у яких виходили заміж наші бабусі та прабабусі більш як півстоліття тому. Дефіле у весільному вбранні організувала ГО «Creative studio». Всього для показу було зібрано близько тридцяти нарядів, які представили дівчата-моделі під популярні українські пісні минулих років. Усі ці сукні зібрані у селах Володимир-Волиньщини й відновлені працівниками районного будинку культури.

Організатори дійства – Володимир-Волинська райдерж­адміністрація та районна рада – потурбувалися про насичену та цікаву концертну програму. Своє мистецтво дарували глядачам відомі народні колективи нашого краю. Окрасою та родзинкою свята став виступ народної артистки, Героя України Ніни Матвієнко, яку волиняни щиро і тепло вітали. А перед початком урочистості у залі засідань районної ради артистка зустрілася з журналістами на прес-конференції, яка швидше нагадувала задушевну розмову про українців як націю з їх своєрідним менталітетом і національним кодом, про збереження батьківських традицій й про те, як вберегти молоде покоління від духовної убогості. Ніна Матвієнко залишила свій незвичайний автограф і читачам нашої газети.

Також своє мистецтво дарували глядачам фольклорні колективи краю. Народний аматорський фольклорний колектив «Серпанок» Будинку культури селища Благодатне Нововолинської міської ради (керівник Наталія Мазурок) відтворив фрагмент весільного обряду «Запросини», за що отримав грамоту районної адміністрації.

Фестиваль подарував усім присутнім гарний настрій та чимало позитивних емоцій.

Алла Лісова, Світлана Груй.

На знімках: короваї – окраса фестивалю; гостинна садиба Заборольської громади; внизу ліворуч – гурт «Серпанок» з  сел. Благодатного; внизу праворуч – «Серпанок під час святкової ходи на фестивалі.

Фото Світлани Груй і архіву гурту «Серпанок».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *