«СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ»

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».            В. Сухомлинський

Зі сторінок газети хочу запитати кожного, що для вас значить вислів «скарбниця мудрості». Одні вкажуть на всесвітній інтернет. Авже ж, взяв «загуглив» і уся інформація в кишені. Ніякої роботи і ніяких зусиль…. Ось тобі і мудрість… Інші віддадуть перевагу спілкуванню у колі рідних та друзів. Уже тепліше. Як у природі, так і на душі від розсудливості людей. А ще одна когорта скаже, що «скарбниця мудрості» – це бібліотека. Таке довге і водночас величне слово. Промовляєш його і бачиш стелажі книг, які несуть свою історію, настрій, своє світобачення.

У храмі книг чомусь завжди так хочеться мовчати,

Вдихати запах стертих від читання книг.

І в даль летіти подумки подалі,

І мріяти про недосяжний світ…

І я мріяла, читала – перечитувала сторінки книжок, занотовувала у щоденник, дарувала близьким надбання улюблених авторів… мріяла, що ми знову почнемо читати книги: читати у залах, під ковдрою, просто неба. Ти ба… повірте мрії здійснені, якщо в них вірити.

Сьогодні навіть діти щиро вірять у книжні дива. Діти закладу дошкільної освіти №4 «Берізка» вже кілька років поспіль, кожної пори року, знаходять нагоду відвідати міську дитячу бібліотеку і у черговий раз зустрітися з улюбленими героями книг, зазирнути у найбільшу книгу бібліотеки «Національний атлас України», а також поринути у світ казки із завідувачем Валентиною Василівною Ярмолюк та бібліотекарем відділу обслуговування Оленою Володимирівною Рябою.

У переддень Всеукраїнського Дня бібліотеки дошкільнята логопедичної групи (вихователь Л.А. Шворак, помічник вихователя Г.В. Катан) відвідали бібліотеку. Лабіринтами книжковими мандрували малюки. Все було вперше, незвіданно та захоплююче. А ще майбутні читачі віршовано – пісенно привітали усіх працівників бібліотеки зі святом. А на згадку отримали смаколики і світлини.

І щоб хто не казав – та «людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною» за В.Сухомлинським, заслуговує на шану і похвалу.

Дорогі друзі, поки ще є така можливість, ласкаво просимо до Світу справжнього скарбу людства, до світу «Скарбниці мудрості».

 Інна Чепурна, вихователь-методист ЗДО №4.

На знімках: під час екскурсії у бібліотеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *