СУЧАСНІ БІБЛІОТЕКИ – ЦЕ ПРОСТІР ДЛЯ ЖИТТЯ

Бібліотека є найбільш демократичною установою на світі – вона і для молодих, і для людей «золотого віку» – безкоштовна, отже й для бідних, і для багатих; для чоловіків та для жінок; для дітей, молоді та для дорослих…

5 публічних бібліотек Нововолинської централізованої бібліотечної системи є осередками безкоштовного доступу до всіх інформаційних ресурсів. Зокрема, працюють безкоштовні пункти вільного доступу до мережі Інтернет, де можна отримати доступ до офіційної інформації та адміністративних послуг, безкоштовні консультації з правових питань в режимі он-лайн, по Skype поспілкуватися з рідними та друзями в інших містах та за кордоном, користуватися електронною поштою, спілкуватися в соціальних мережах, блогах, форумах, здійснювати платежі та покупки (продаж) товарів через Інтернет, виконувати домашні завдання, творчі проекти та інше. Для усіх бажаючих проводяться навчання комп’ютерної грамотності.

Бібліотеки є місцем зустрічі з сучасними письменниками. Лише за 2 останні роки нововолинцям презентували свою творчість Іван Андрусяк, Максим Кідрук, Олег Чаклун, Володимир Шовкошитний, Олександра Шутко з Києва, Олег Росткович з Івано-Франківська, Іван Гентош зі Львова, Олексій Юрін з Черкас, Андрій Бондарчук, Валерій Гнатюк, Ніна Горик, Ольга Ляснюк, Микола Мартинюк, Юрій Щербик з Луцька.

Бібліотекарі щойно повернулися з Book Forum Lviv – 25 Форуму видавців у Львові – найбільшого книжкового, літературного, культурного заходу України і Центрально-Східної Європи: відвідали заходи, спілкувалися з авторами і придбали книжки. Іще цьогоріч чекатимемо на зустріч у Нововолинську з Мирославом Дочинцем, новинками видавництва «Український пріоритет» та його директором Володимиром Шовкошитним, Надією Гуменюк та Володимиром Лисом.

23 жовтня о 13:00 письменник, мандрівник і популяризатор науки Макс Кідрук презентуватиме «ДЕ НЕМАЄ БОГА» – психологічний роман з елементами невеликої кількості технотрилеру – спробу збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.

28 жовтня о 14:00 поет та пародист Іван Гентош запрошує на пародійні читання та прем’єру збірки літературних пародій на поезію відомих українських поетів «Римовані геци».

У нинішній час постійно змінюється позиціонування бібліотеки з храму книг на місце, де створюються інновації, місце, де можна дізнатись про все найновіше, що відбувається в світі. Сучасні бібліотеки стають центрами саморозвитку, цікавих зустрічей, корисного проведення часу. Вони є чи не найліпшою кандидатурою, аби бути «третім місцем» в громадському просторі (після дому і роботи) та координаційним місцем зустрічі громади.

Світлана КУХАРУК, директор центральної бібліотечної системи.

На знімку: колектив центральної бібліотечної системи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *