ФОТОКОЛАЖ ОСВІТЯН НАШОГО МІСТА ІЗ 25 ФОРУМУ КНИГОВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ

У «Повісті минулих літ» йдеться: «Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості», адже знайти для себе бажану книжку, яка задовольнить допитливість і подарує естетичну насолоду, мріє кожна людина. Саме тому у вересні з метою придбати новинки від видавців, завести цікаві знайомства, поспілкуватися з авторами педагоги міста відвідали книжковий форум у Львові. (Фото 1).

Львів – місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та організацією ярмарку видавців української книги.

– Мені, у складі педагогів Нововолинська, пощастило відвідати 25-й Форум видавців української книги, який відбувався у цьому місті. Під час заходу організовувалися зустрічі з авторами книг, які вийшли друком у 2018 році. На одній із них презентували збірку оповідань «Львів. Пані. Панянки» про надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Мав змогу придбати новий роман братів Капранових «Справа Сивого» – про кохання, історію та злочин – ось три кити, на яких тримається письменництво.

Усім бажаю відвідувати такі дійства у своєму житті, як книжкові Форуми української літератури (Олександр Сліпчук, учитель історії ЗОШ №4).

– На 25 Вооk Forum відбулася презентація книжки Ольги Купріян «Щоденник Лоли». Твір про 15-літню красуню, найпопулярнішу школярку, модну блогерку, «майстриню потрапляти в різні халепи», тінейджерку, реальне життя якої відрізняється від інстаграмного. Відкрити для себе справжню Лолу, зрозуміти психологію вчинків героїні пропонує Ольга Купріян – сучасна українська письменниця, редакторка «БараБуки», цікава співрозмовниця, з якою ми з донечкою познайомилися на І Міжнародному дитячому літературному фестивалі, що проходив у вересні в Чернівцях (На­талія Руга, учитель україн­ської мови і літера­тури ЗОШ №3). (Фото2).

– Книги видавницт­ва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» ку­пує­­мо давно, але цього року уперше вдалося по­­с­пілкуватися із Малко­вичем Іваном Антоно­ви­чем, власни­ком і ди­рек­тором видавництва, українським поетом, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка (педагоги міста). (Фото 3).

– Усі – і дорослі, і діти – захоплюються знаннями з україн­ської мови та чарівним мовленням Олександра Авраменка, українського педагога, теле- та радіоведучого, автора підручників та посібників з української мови й літератури. Одні слухають його поради у «Сніданку 1+1», інші вивчають правила педагога у під­ручниках, одинадцятикласники чекають нових зошитів з підготовки до ЗНО, а нам вдалося сфотографуватися та придбати книги з цінними порадами щодо спілкування рідною мовою (Людмила Шиян, директор гімназії). (Фото 4).

– На книжковому форумі дуже багато друкованої праці, навіть найвибагливіший читач підшукає для себе те, що любить, проте й для роботи, особливо педагогічної, можна знайти потрібні матеріали для уроків. А також потішити своїх маленьких любителів книг дитячою лі­тературою, цікавими розма­льовками та книжечками для вирізання (Ольга Тереля, учитель початкових класів гімназії). (Фото 5).

– Школярів до літератури варто привчати змалечку, тому на форум потрапляють не лише дорослі, а й діт­ки, які поки що не вміють читати, але дуже люблять слу­­хати цікаві казки своїх ба­бусь. А для цьо­го потрібно придбати нову захоплюючу істо­­рію одного із авторів, а то й двох… Звичайно, що твори братів Капранових не зовсім для малюків, але знайомство вийшло цікавим (Світлана Іва­щенко, учитель української мо­ви і літератури ЗОШ №7. (Фото 6,7).

– Орест Лютий відомий як співак, який виконує україні­зовані пісні радянських часів, але крім того, Антін Мухарський – це актор, телеведучий, неординарна особистість, а також український письменник, котрий пише сучасні повісті й романи (Лариса Шимчук, учитель історії ЗОШ №6). (Фото 8).

– Для мене книжковий форум розпочався з тематичного кластеру: «Жінка. Видатні жінки в історії Львова. Виклик суспільству, виклик родині». Автори Нікалео Ніка, Нікуліна Анастасія, Долик Любов презентували свою книгу з розповідями про жінок – галичанок, які випередили свій час. Наступним було спілкування з братами Капрановими, які подарували свої автографи разом із новою книгою ‘’Майдан’’, а також, коли дізналися що ми з Нововолинська, то відмітили винятковість нашого міста і пообіцяли залюбки вчергове завітати в гості. Звісно, не міг оминути презентацію нової книги «Сестри крові» гурту сучасної української прози Юрка Винничука.  Несподіванкою стала зустріч з поетом Артемом Полежакою, автором текстів відомих українських гуртів і виконавців, як от: «Козак систем», «Бумбокс» та Орест Лютий. Митець познайомив зі своє новою збіркою «Навісні пісні».

 Дуже цікаво було на відкритому майстер – класі відомого журналіста Андрія Куликова «Стандарти журналістської етики – перевірка війною».

Книжковий форум – незабутні емоції і враження (Ігор Софронюк, учитель історії ЗОШ №2).

 Організатори BookForumLviv, як тепер називається ця подія, новим логотипом, що символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря, пропонують людям «літати з книжками, горіти книжками, пірнати у книжки, зростати з книжками». Освітяни ж Нововолинська вважають цей захід ідеальним відпочинком для душі.

 Матеріал узагальнила методист міського

методичного кабінету Лілія Нестерук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *