Відповідальність перед людьми – подвійна

Цьогоріч Нововолинський електромеханічний коледж очолив новий керівник – Олександр ТАНАСІЄНКО. Він – людина, яка пройшла всі щаблі у цьому колективі. Як сьогодні йому працюється? Які плани? Про це та інше – у нашій розмові з директором НЕМКу.
– Ви – вихованець студентського і педагогічного колективів коледжу. Це стимулює до активної праці чи заважає?
– Стимулює те, що це дійсно мій рідний навчальний заклад. Я завжди на очах у своїх наставників, колег з якими навчався. Тому відповідальність перед людьми – подвійна.
– Ваші перші здобутки чи невдачі на новій посаді?
– За такий короткий період роботи на посаді важко говорити про здобутки.
Першим випробуванням стало святкування з нагоди 60-річного ювілею коледжу (від моменту призначення минув лише місяць).
Обійнявши посаду наприкінці навчального року, роботу направив на виконання навчального плану нашими студентами (збереження контингенту), а також розширення переліку підприємств для подальшого працевлаштування випускників, продовження співпраці з навчальними закладами ІІІ- ІV рівня акредитації з метою навчання наших випускників за скороченим терміном за кошти державного бюджету. У планах – розвиток цього співробітництва, у тому числі міжнародного, із навчальними закладами Словаччини, Польщі.
Сьогодні чимало фінансових труднощів. Але нам уже вдалося зробити ремонт фасаду корпусу №3 коледжу, де в період вступної компанії працює приймальна комісія, відновити роботу системи відеоспостереження, на завершальній стадії встановлення системи пожежної сигналізації у гуртожитку коледжу.
Щодо невдач: це безумовно незначне, але є. У 2018 році зменшилася кількість вступників. Недостатнє фінансування не дозволяє у значній мірі зміцнювати матеріально-технічну базу коледжу.
– Який сьогодні студент електромеханічного коледжу?
– Ми пишаємося своїми студентами та випускниками. Особлива гордість коледжу – його вихованці. За роки існування підготували понад 20 тис. спеціалістів. Вони працюють на великих підприємствах, у системі малого бізнесу на всій території країни та за кордоном. Багатьом з них саме наш коледж дав поштовх для успішної кар’єри. Відгуки роботодавців свідчать, що наші випускники володіють конкретними знаннями, вміннями і навичками, загальною культурою, мають достатню підготовку для вирішення завдань професійної діяльності. Тому, що той хто прагне працевлаштуватися, знає, що роботодавці при прийомі на роботу віддають перевагу випускникам саме коледжу, оскільки вони мають набагато глибші знання і дивляться на роботу як спеціаліст, як теоретик і як практик одночасно.
Сьогодні студент – ініціативний, креативний, прагматичний, має свою думку.
– Директор-господарник і викладач: чи вдається поєднувати ці різні види роботи?
– Сьогодні кажуть, що директору навчального закладу необхідно бути менеджером, а не господарником. Але чомусь зараз усе навпаки: враховуючи всі проблеми коледжу, директор, у першу чергу — господарник, а потім уже менеджер. Уже не кажу про те, що директор також має педагогічне навантаження.
У будь-якого студента не буде бажання вчитися у нас, якщо не матимемо належного матеріально-технічного забезпечення коледжу, в аудиторіях буде холодно. У корпусах коледжу і навколо них мені, як директору навчального закладу, доводиться слідкувати за усім — від ремонту опалювальної системи, сантехніки,заміни вікон, дверей – до оновлення фасаду приміщення, вирішення проблем зі встановлення пожежної сигналізації та системи блискавкозахисту. Все це займає багато часу та зусиль, тому я намагаюсь по можливості обмежити своє педагогічне навантаження, хоча мені дуже подобається спілкуватися зі студентами.
– Ваші життєві уподобання, кредо, захоплення.
– Мріяти, вірити, діяти.
Ігор ЛІСОВИЙ.
На знімку: директор Нововолинського електромеханічного коледжу
Олександр ТАНАСІЄНКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *