У НОВОВОЛИНСЬКУ ПАТРІОТИЧНО ВІДЗНАЧИЛИ П’ЯТУ РІЧНИЦЮ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

У міському Палаці культури 21 листопада відбувся тематичний захід «Майдан волі і печалі» присвячений п’ятій річниці революції Гідності. Це історично важливий та пам’ятний день для усієї України. П’ять років тому було зірвано підписання угоди про Євроінтеграцію й на Майдан Незалежності вийшли на протест, спочатку студентство, згодом до них долучилися тисячі українців. Вночі 30 листопада силовими методами міліції розпочалося розігнання учасників мирного мітингу, що стало переломним моментом й призвело до масових протестів по усій країні.

Під час тематичного заходу, який розпочали хвилиною мовчання, у Нововолинську вшанували пам’ять загиблих Героїв та поклали квіти до стели Небесної Сотні  й загиблих Героїв АТО.

  • «Події цього періоду, – зауважив міський голова Віктор Сапожніков, – назавше змінили хід історії і не тільки України, а й, вочевидь, всього світу. Українці підтвердили своє право бути господарями на власній землі й продемонстрували щире прагнення до вільного життя та європейського майбутнього.»

Також він пригадав ті листопадові та грудневі дні 2013 року, тоді гасла столичного Євромайдану знайшли відголос і на Майдані  Нововолинська: «Безумовно, Майдан переміг, але за це було заплачено страшну ціну – людські життя. Разом із Героями Небесної Сотні пішов на небеса і наш земляк – 20-річний Сергій Байдовський. Але Герої не вмирають, вони житимуть вічно у наших серцях», – наголосив Віктор Борисович.

Патріотичні виступи вихованців дитячої школи мистецтв, Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості й аматорів міського Палацу культури доповнили урочистість.

Про події п’ятирічної давнини у переддень пам’ятної для усієї України дати говорили також у міському історичному музеї, де відбувся урок пам’яті «Вільні серцем і душею», на котрий завітали учні Нововолинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради. Переглянули уривки відеофільму «Історія Євромайдану», ознайомилися з матеріалами фото-літературної виставки «Майдан надії і свободи».

Людмила ТРУБНІКОВА.

На знімках: під час тематичного заходу у міському Палаці культури та історичному музеї Нововолинська.

Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *