15 РОКІВ ЛЮДЯМ ДОПОМАГАЮТЬ ОДУЖУВАТИ У ХРИСТИЯНСЬКОМУ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ

Здоров’я посідає одне з найголовніших місць серед потреб і цінностей людини, аби якнайповніше реалізувати свої здібності й можливості в житті.  Отож кожен прагне бути здоровим, сильним, енергійним і впевненим. Але, на превеликий жаль, не завжди  так відбувається.

Кажуть, що абсолютно здорових людей не існує. Будь-хто час від часу хворіє. Не існує пристрою, за допомогою якого можна було б виміряти стан здоров’я. Лікарі оцінюють здоров’я за багатьма характеристиками. Хоча кожна людина – індивідуальна.

У Нововолинському християнському медико-реабілітаційному центрі для інвалідів, котрий знаходиться при міській лікарні й діє вже 15 років, лікують не тільки тіло, а й душу пацієнтів. Через Слово Боже, масажі, лікувальну фізкультуру, механотерапію допомагають людям, які перенесли інсульт, діткам з ДЦП, воїнам АТО та іншим. Про злагоджену роботу центру, досягнення та новації пропонуємо інтерв’ю з лікарем – Ігорем Геннадійовичем Матвійчуком.

– Пане  Ігоре, розкажіть про роботу, Ваших пацієнтів та медичне обладнання, яке вже є у медико-реабілітаційному центрі.

–  Центр існує за сприяння церкви Святої Трійці, міської ради, адміністрації ЦМЛ, головний лікар якої Віктор Мороз надав для цього благого діла другий поверх лікарні (у 7-поверховій будівлі), а депутати міської ради рішенням сесії повністю звільнили центр від орендної сплати. Подібного центру в Україні не існує. Намагаємося створювати атмосферу доброзичливості та домашнього затишку, це також сприяє швидшій реабілітації хворих. У нас лікуються інваліди, вчимо заново ходити після перенесеного інсульту, переломів, є хворі з міодистрофією, розсіяним склерозом. І, що найголовніше – лікуємо безкоштовно!!!

– Розкажіть про персонал, з яким доводиться працювати.

– Колектив, з яким працюю – чудовий. Маємо хороших масажистів, медичних сестер. Наприклад, Світлана Ігнацевич, медсестра, має більше 40-ка років стажу, працює у кабінеті фізіотерапії. Завдяки невтомній праці нашого медперсоналу хворі мають змогу отримати якісно та професійно всі лікувальні процедури.

– А яким медичним обладнанням, котре вже є у наявності, можете похизуватися?

– Маємо різне обладнання, безліч приладів, таких як кардіограф, велотренажер для пасивної реабілітації, вертикалізатори, за допомогою яких хворого із горизонтального положення переводимо у вертикальне, є також різні масажери. У нас можна пройти електоропоцедури. Лікуємо хворих не лишень із Нововолинська, до нас приїздять із навколишніх сіл, навіть з-за кордону. Центр розрахований на 10 місць, лікування триває зазвичай 10-14 днів, усе безкоштовно. Але сьогодні можу з гордістю розповісти про апаратуру, яка з’явилася у нас рік тому – це недешевий апарат СІПАП –для лікування нічного апное та хропіння. СІПАП являє собою невеликий компресор, який подає постійний потік повітря під певним тиском у дихальні шляхи через гнучку трубку і герметичну носову маску. Таким чином, він не дає дихальним шляхам змикатися і блокувати надходження повітря (і необхідного для організму кисню). В результаті виключається ризик раптової смерті від відсутності кисню, а також забезпечується нормальний сон. Пацієнт висипається і наступного дня відчуває себе здоровим. Зникає ранкова втома, розбитість, сонливість, «неясність» свідомості, важкість у голові. Істотно зменшується ризик автомобільних аварій та інших надзвичайних подій через несподіване засинання.

– А як Ви визначаєте, чи потрібен цей препарат пацієнту?

– Спочатку, безумовно, проводиться діагностика сну (соннографія), а тоді, якщо є потреба, призначається СІПАП-терапія. Без перебільшення – це препарат, який рятує життя. У  даний час СІПАП-терапія використовується при лікуванні хропіння, апное сну, артеріальної гіпертонії, дихальної недостатності, серцево-судинних захворювань, денної сонливості, ожиріння, імпотенції, цукрового діабету, безсоння, депресії. А ще такі апарати запобігають виникненню інфарктів та інсультів.

– На Вашу думку, Ігоре Геннадійовичу, що є найефективнішим у лікуванні хворих?

– Вчасно поставлений діагноз, якісні ліки, молитва, віра та любов. Намагаємося робити усе, аби людина, у першу чергу, повірила в себе, у свої сили, у те, що Бог турбується про кожного завжди та скрізь. Допомагати людям – надзвичайно благородна справа.

Текст та фото Людмили ТРУБНІКОВої.

На знімках: Ігор Матвійчук, лікар

Християнського медико-реабілітаційного центру; пацієнтка центру.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *